İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İŞİTME ENGELLİLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI"NDA İSTANBUL'DAN BÜYÜK BAŞARI

Mersin'de düzenlenen "İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası" müsabakalarında ilimizi temsil eden Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileri farklı branşlarda madalyalar elde etti.


Her sene geleneksel olarak düzenlenen "İşitme Engelliler Spor Müsabakaları" etkinliklerinin Türkiye finali Mersin'de yapıldı. Yapılan spor müsabakalarına İstanbul'u temsilen Yeditepe Özel Eğitim Meslek Okulu katıldı. Farklı kategorilerde 28 Mart-01 Nisan  tarihleri arasında katılım gösteren öğrencilerimiz birçok alanda başarıları elde ettiler. Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda elli beş ilden yedi yüz sporcu katılım sağladı. Şampiyonada; judo, tekvando, karate, badminton, tenis, güreş ve atletizm branşlarında öğrenciler birbirleri ile yarıştı.

Yeditepe Özel Eğitim Meslek Okulu'ndan masa tenisi kategorisinde Kadir Durmuş, Uğur Oktay ve Yusuf Ulutaş altın madalya; 100 metre gençler koşusunda Sıla Enveroğlu altın madalya ve Ayşe Sude Öngen gümüş  madalya; 200 metre gençler koşusunda Sıla Enveroğlu altın madalya, Tuba Oruç gümüş madalya ve Ayşe Sude Öngen bronz madalya; voleybol erkekler kategorisinde isi gümüş madalya  kazandı. Öğrencilerimiz masa tenisinde Türkiye birinciliği, Voleybol'da Türkiye ikinciliği, Atletizm kategorisinde Türkiye birinciliği  ikinciliği ve üçüncülüğü elde ettiler.

Madalya ile İstanbul'a dönen öğrencilerimizi İl Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Levent Yazıcı makamında ağırladı. Öğrencilerimizin her birini tebrik eden Yazıcı, farklı kategorilerde başarı gösteren öğrencilerimizin madalyalarını taktı. İl Millî Eğitim  Müdürlüğü olarak her zaman öğrencilerin yanında olduğunu ve onların çok yönlü gelişimini her zaman desteklediğini ifade eden Yazıcı, İstanbul ili adına gösterdikleri  başarılardan dolayı öğrencileri tebrik etti.

28-04-202228-04-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.