İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ ÖZER, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA 81 İLİ TEMSİLEN GELEN ÇOCUKLARI KABUL ETTİ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 81 ili temsilen gelen çocukları makamda kabul etti.
BAKANIMIZ ÖZER, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA 81 İLİ TEMSİLEN GELEN ÇOCUKLARI KABUL ETTİ

Türkiye ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Bakanımız Mahmut Özer, koltuğunu temsili olarak Ankara Keçiören Tarhuncu Ahmet Paşa Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yağmur Sena Çeken'e devretti.

 Yağmur Sena Çeken, temsili olarak gerçekleştirilen devir teslim törenindeki konuşmasına, "Bugün bayram, bugün benim, bizim günümüz." diyerek 23 Nisan'ı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerini gönülden gönüle, yürekten yüreğe, kuşaktan kuşağa taşıyacaklarını söyledi.

 Yağmur Sena Çeken, "Sayın Bakanım, bizler vatanımızı ve bayrağımızı korumayı, insan sevgisini, çalışkan ve dürüst olmayı değerli öğretmenlerimizden ve kıymetli anne, babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız bu bayrağı ülkemizin en güzel yerlerine taşıyacağız. Bizlere gösterdiğiniz güvene, verdiğiniz desteğe ve sevgiye layık olacağız. Çocuk bayramına sahip dünyanın en güzel ülkesinin en şanslı çocukları olarak tüm dünya çocuklarına sesleniyoruz, katılın sevincimize, dünyamız mutlulukla dolsun, bayramınız kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

 Bir gazetecinin, yüze yüze eğitime geçilmesinden memnun olup olmadığını sorması üzerine Çeken, "Tüm arkadaşlarımın yüz yüze eğitimden memnun olduğu gibi ben de yüz yüze eğitimden memnunum. Bakanımın verdiği kararın yanındayım." dedi.

 Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer ise 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığının, öğretmenlerin yaptığı en başarılı işlerden bir tanesinin yüz yüze eğitime kararlılıkla devam etmek olduğunu vurguladı.

Kovid-19 sürecinde maskeye, mesafeye ve hijyene tüm okullarda, sınıflarda, eğitim kademelerinde büyük fedakarlıkla devam edildiğinin altını çizen Bakanımız Özer, "Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bu şekilde coşkulu kutlanması 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında yüz yüze eğitime başlama kararlılığının bir sonucu. Bu kadar coşkulu bir şekilde kutlamayı, tüm ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz özlemişlerdi." diye konuştu.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı çocuklara armağan ettiğini söyleyen Mahmut Özer, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Bakan Özer, hatıra fotoğrafı çektirdiği öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 Bakanımız Özer, ziyaret sonunda Mitat Enç Görme Engelliler İlkokulu birinci sınıf öğrencisi görme engelli ve albinizmli Taner Kara'ya da bir süre makamını devretti.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.