İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARA TATİL SONU MESAJI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ara tatil sonrası vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
ARA TATİL SONU MESAJI

Bir haftalık ara tatilin ardından eğitim öğretim çalışmalarımıza aynı coşku, heyecan ve kararlılıkla kaldığımız yerden devam ediyoruz. Millet olarak en büyük zenginliğimiz genç, dinamik ve iyi eğitimli nüfusumuz. Çocuklarımızın bizi biz yapan değerlerimizle iyi bir şekilde yetişmeleri ve çok yönlü gelişimlerinde en büyük sorumluluk hiç şüphesiz biz eğitimcilere düşüyor. Geleceğin iyi bir şekilde inşası için sorumluluk duygusuyla, ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden bir ilhamla hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz.

Ülkemizin güçlü yarınları için fedakârca çalışan öğretmenlerimiz, ara tatil haftasında dinlenme imkânı buldular. Eğitimi kesintisiz kılmak hiç şüphesiz hepimiz için hayat yolculuğunun en önemli esaslarındandır. Gelişim için de en gerekli ve hayati olan budur. Bir haftalık zaman diliminde öğretmenlerimiz mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak eğitimleri bu anlayışla sürdürdüler. Öğrencilerimiz ise sosyal ve duygusal becerilerini geliştirdiler. 

Tüm çabamız ülkemizin geleceğe yönelik hayallerimizi gerçeğe dönüştürmemizdeki en büyük güvencemiz çocuklarımıza sağlıklı ve güvenli bir eğitim öğretim ortamı sağlamak. Bakanlığımızın hayata geçirdiği temel eğitim ve mesleki eğitimdeki yeniliklerle eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve her kademedeki eğitime erişim imkânlarının iyileştirilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Geleceğe yürüyüşümüzün çok daha güçlü olmasının bu imkânları iyileştirmekten geçtiğini biliyoruz. Bu yüzden dünü, bugünü ve yarını iç içe alacak şekilde eğitim kurumlarımızın kapasitesini artırmaya çalışıyoruz.

Sevgi, özveri ve inançla çıktığımız bu yolda çocuklarımız için harcanacak her türlü emek, atılacak en küçük bir adım bile sanıldığından çok daha önem ve değer kazanmıştır. Dolayısıyla kendini her an güncelleyen bir anlayışla eğitim ortamlarında elimizden gelenin en iyisini yapmak noktasında azami derecede özenli davranıyoruz.

Okullar sadece akademik bilgi aktarımının yapıldığı kurumlar değildir. Aynı zamanda çocuklarımızın sosyal ve duygusal beceriler kazandığı herkese ilham veren mekânlardır. Ara tatil sonrasında medeniyetimizin sembol şehirlerinden Aziz İstanbul'umuzda kaldığımız yerden eğitim öğretim süreçlerini hep beraber kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu vesile ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.