İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNE OTİZM EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

İstanbul İl Millî Eğitim ve Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı iş birliğinde Özel Eğitim öğretmenlerine yönelik düzenlenen eğitimler eğitimcilerimiz ile buluşuyor.
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNE OTİZM EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi ile Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı eğitim iş birliğinde "2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde Özel Eğitim Uygulama Merkezlerinde Görev Yapan Öğretmenlerin Eğitimi" projesi kapsamında öğretmen eğitimlerimiz devam ediyor.

Çeşitli Konularda Eğitimler Düzenleniyor

Otizm spektrum bozukluğu, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel farklılıktır. Otizmin, beynin yapısını ya da işleyişini etkileyen bazı sinir sistemi sorunlarından kaynaklandığı düşünülmektedir.  Bu projedeki amaç; Otizm Spektrum Bozukluğu olan veya bu farklılığı taşıyacak olan öğrencilerimizin eğitim kalitesinin arttırılmasıdır. Proje kapsamında öğretmenlerimiz ile "Problem Davranışlar ve Baş Etme Stratejileri", "Etkinlik Çizelgesi Kullanarak Otizmli Çocuklara Beceri Öğretimi", "Otizmli Çocuklara Dil ve İletişim Becerilerinin Öğretimi", "Fırsat Öğretimi Eğitimi", "Performans Değerlendirme", "Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Süreçleri", "Veli İletişimi", "Bedensel Gelişim" başlıklarında eğitimler gerçekleştirilmektedir.

ilk eğitim Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda gerçekleştirildi. Eğitime toplam 26 öğretmenimiz katılarak bir hafta boyunca belirtilen başlıklarda düzenlenen eğitimlerini tamamladılar. Eğitimler kapsamında şubat ayında da devam ediyor.

17-02-202217-02-202217-02-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.