İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TBA DİSİPLİNLER ARASI ETKİNLİK ÖRNEKLERİ ÖĞRETMEN KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

Tasarım Beceri Atölyeleri Akademisinin 1. dönem mezunu olan öğretmenlerin beraber hazırlayıp atölye ortamlarında uyguladıkları etkinlik planları bir kitapçık halinde yayımlandı.
TBA DİSİPLİNLER ARASI ETKİNLİK ÖRNEKLERİ ÖĞRETMEN KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

TBA Akademisinin bir çıktısı olan, 196 sayfadan oluşan kitapçıkta okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeyine yönelik disiplinler arası etkinlik planları yer alıyor. TBA Akademide öğretmenlerimiz tüm atölye türlerini deneyimledikleri keşfetme döneminin ardından üretim dönemine geçtiler. Üretim döneminde farklı branşlardan öğretmenlerimizin iş birliğiyle oluşturulan etkinlik planları, okullarımızda uygulandı ve görselleştirildi. Kitapçık TBA konusunda tamamen öğretmenler tarafından hazırlanmış ve uygulanmış etkinlikleri içeren ilk kitapçık olma özelliğini taşıyor.

 

Dört bölümden oluşan kitapçığın ilk bölümünde TBA Akademisi 2021-2022 1. Dönem çalışmaları tanıtılıyor. Kitapçığın diğer üç bölümünde ise sınıf düzeylerine göre gruplandırılmış disiplinler arası etkinlik planları yer alıyor. Okul öncesi dönemine yönelik "Kuşlar Nasıl Uçar?" ve "Duygularımız" adlı temalar işleniyor. İlkokul düzeyine yönelik planlarda ise "1. Sınıf- Yarımdan Bütüne Bütünden Yarıma", "3. Sınıf- Maddenin Halleri", "3. Sınıf- Ayakkabımı Bağlıyorum", "4.Sınıf- Kuvvet", "4. Sınıf- Milli Kültür Öğelerimiz", "4. Sınıf ? Yönler ve Yön Bulma Yöntemleri" adlı temaların olduğu planlar yer alıyor. Ortaokul düzeyine yönelik olarak "5. Sınıf- Seslerden Müziğe", "7. Sınıf- Lift Sistemli Sehpa" ve "8. Sınıf- Kültürel Mirasımız" adlı çalışmalar yer alıyor.

 

Disiplinler arası etkinlik planları; öğretmenlerimize atölyelerin birbiriyle bağlantılı biçimde nasıl işleyebileceği, ders kazanımlarıyla nasıl ilişkilendirebilecekleri ve bütüncül bakış açısını nasıl geliştirebilecekleriyle ilgili örnek olunmasını amaçlıyor.

 

Kitapçığı okumak için tıklayınız

17-02-202217-02-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.