İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İNSANA DEĞER" DENEYİM PAYLAŞIM GÜNLERİ

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesi tarafından yürütülmekte olan "Biz Birbirimizi Tamamlıyoruz" projesi kapsamında liseli öğrencilere yönelik "İnsana Değer" deneyim paylaşım günleri düzenlenmeye başlandı.


İlk programlar Fatih Cağaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Yazar Halis Kuralay, öğrencilerimize görme engelli bir birey olarak yaşadığı şehri ve bu şehirde yaşadığı deneyimleri aktardı. 

Etkinlikler 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor

"Biz Birbirimizi Tamamlıyoruz" projesi özel gereksinimli bireylerle ve özel gereksinimlerle ilgili; tüm eğitim düzeylerinde eğitime devam eden öğrencilerin eğitim ve öğretime aktif katılımlarının sağlanması, engelli bireylerin toplumdaki algılarının olumlu yönde gelişmesi için toplumsal fayda sağlama amacı olan bir projedir. Proje; tipik gelişim göstermeyen öğrencilerimizi akademik, sosyal kültürel ve sportif yönden desteklemek amacıyla oluşturmuştur. Öğrencilerimizin toplumdaki algılarını pozitif yönde geliştirmek için İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesi öncülüğünde etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinliklerden biri olan "İnsana Değer" söyleşileri, ilimizde öğrenim gören tüm 12.sınıf öğrencilerimize farkındalık kazandırmak, kariyer planlama sürecinde onları desteklemek amacıyla oluşturulmuştur.

Kariyer yolculuğunda ışık olmak

Programa konuk olarak katılan Yazar Halis Kuralay, öğrencilerimize; Çanakkale'den İstanbul'a uzanan çocukluk anılarını, üniversite eğitim yıllarını ve başarılarını anlatarak onlara kariyer yolculuğunda ışık olmaya çalıştığını belirtti. Bununla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın toplumdaki görevinden bahseden Kuralay; koruyucu aile ve KADES uygulaması hakkında da öğrencilerimize bilgi verdi.

Fatih ilçesinde Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Cağaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde başlayan söyleşiler belirli periyodlarda öğrencilerimiz ile buluşmaya devam edecek.

 

06-01-202206-01-202206-01-202206-01-202206-01-202206-01-202206-01-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.