İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİBEYKÖY MESLEKİ TEKNİK VE ANADOLU LİSESİ ZİYARETİ

Türk Konseyi dönem başkanlığının Türkiye'ye devredileceği zirve öncesinde, konuk bakanlar Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
ALİBEYKÖY MESLEKİ TEKNİK VE ANADOLU LİSESİ ZİYARETİ

Türk Konseyi dönem başkanlığının Türkiye'ye devredileceği zirve öncesinde, Türk Konseyi 6. Eğitim Bakanları Toplantısı ve Uluslararası Türk Akademisi Bilim Kurulu 4. Toplantısı Millî Eğitim Bakanlığımızın ev sahipliğinde 3-4 Kasım'da İstanbul'da düzenleniyor. Kıdemli memurlar toplantıları yapılmasının ardından 4 Kasım'da  bakanlar düzeyinde toplantılar gerçekleşilmekte.

Önemli toplantıların yapılacağı ve kapsamlı iş birliği imkânlarının aranacağı toplantılar öncesinde eğitim odaklı ziyaretler de yapılıyor. Bu çerçevede Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Sayın Bolotbek Kupeşev, Özbekistan Halk Eğitimi Bakan Yardımcısı Sayın Temurjon Komilov, Türki Cumhuriyetleri Müşavirleri, Daire Başkanı Sayın Ömer Can Cömert, Eyüpsultan Kaymakamı Sayın İhsan Kara, Eyüpsultan Belediye Başkanı Sayın Deniz Köken, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Zekine Dayıoğlu ve İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Alper Asım Özer Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Atölye Ziyaretleri ve Mesleki Eğitimin Önemi

Değerli eğitim liderleri okulumuzda bulunan  boru bükme atölyesi, kaynakçılık mükemmeliyetçilik merkezi atölyeleri, robotik kodlama eğitim seti üretim atölyesi, elektrikli ev cihazları tıbbi maske üretim atölyesi, asansör dalı atölyesi, elektrik pano monitör atölyesi başta olmak üzere başlıca atölyeleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kırgızistan Eğitim Bakanı Bolotbek Kupeşev, yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu, atölyelerin gelişen teknolojiye uygunluğunu, özellikle salgın döneminde kurum ve kuruluşların ihtiyacı olan malzemeleri üretiyor olmalarının büyük bir başarı olduğunu dile getirerek ev sahipliği için teşekkürlerini ve memnuniyetlerini dile getirdi.

Eyüpsultan Kaymakamımız İhsan Kara ise  mesleki eğitimde tüm süreçlerin sektörle el birliğiyle yürütülebilmesi için çalıştıklarını ve bu güçlü iş birliği sayesinde mesleki eğitimin kalitesini artıracağını belirterek kendilerine bu anlamlı ziyaret için teşekkür ederek, hediyelerini takdim etti.

 

04-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.