İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSAN AKADEMİSİ ATÖLYELERİ

İngilizce öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak için çeşitli atölye ve akademi programları düzenleyen Lisan Akademisi eğitimleri başladı.
LİSAN AKADEMİSİ ATÖLYELERİ

Dil, anlayış ve bilgiye tercüman olarak insanı aydınlatır. Lisan Akademisi, İngilizce öğretmenlerimizin yeni öğretim yöntemleri konusunda bilgilerini tazelemeleri, teknolojileri dil öğretim yöntem ve tekniklerine adapte etmelerini hedefliyor. Dil öğretiminde yeni fikir ve uygulamalarla gelen Lisan Akademisi, öğretmenlerin sınıf içindeki ve dışındaki öğretim kalitesini geliştirmelerinin önemine inanır.

Lisan Akademisi Bahçeşehir Üniversitesinden Sayın Prof. Dr. Derin Atay'ın danışmanlığında iki farklı atölye programıyla yeni eğitim öğretim yılında eğitimlere başladı.

Sosyal ve Duygusal Öğrenme Atölyesi

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Yağmur Ersoy Özer'in yürüttüğü sosyal ve duygusal öğrenme atölyesi, sosyal duygusal öğrenme ile ilgili öğretim stratejileri, bunların derslerde ve öğretim programlarında nasıl planlanacağı ve uygulanacağı ile ilgilenen İngilizce öğretmenleri için hazırlandı. Altı hafta devam edecek olan ttölyeye katılanlar kendi eğitim bağlamları için sosyal duygusal öğrenme uygulama planları üreterek sosyal duygusal öğrenmenin ne olduğunu anlama imkânı bulacaklar. Program, öğretmenlerin kendi streslerini yönetmeleri ve problem çözmede daha ustalıkla meşgul olmaları için stratejiler ve uygulamalar da sunuyor. Ayrıca atölyeye katılanlar öğretimde sosyal ve duygusal öğrenme yetkinlikleri, duygusal zekâ ve öz-yeterlik inançlarının önemini kavrayacaklar ve öğrencilerine bu konuda rehberlik edebilecekler.

İngilizce Öğretiminde Dünya Vatandaşlığı Eğitimi Atölyesi

Marmara Üniversitesi Araştırma Görevlisi Sayın Dilan Bayram'ın yürüttüğü İngilizce öğretiminde dünya vatandaşlığı eğitimi atölyesi ise UNESCO tarafından belirlenen WCE çerçevesi etrafında düzenleniyor. Atölye İngilizce öğretmenleri için sadece teorik bilgi tabanı değil, aynı zamanda deneyimsel öğrenme fırsatları da sağlıyor.

Eğitime katılanlar örnek ders planlarını inceleyerek ve kendi eğitim bağlamları için uygulama planları üretecekler. Dört hafta sürecek olan program, öğretmenleri hem kişisel düzeyde bir dünya vatandaşı olabilmeleri için gerekli bilgi, tutum ve becerilerle donatmayı hem de öğrencilerini bu değerlere sahip olacak şekilde profesyonel olarak yetiştirmeyi amaçlıyor.

Eğitimleri kaçıran öğretmenlerimiz https://istanbulakademi.meb.gov.tr/moodle  adresinden asenkron olarak da eğitimleri takip edebilirler.

 

20-10-202120-10-202120-10-202120-10-202120-10-202120-10-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.