İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KALDIĞIMIZ YERDEN, HÂREZMÎ'DEN

Kapsayıcı ve kuşatıcı bir heyecan dalgası yaratan Hârezmî Eğitim Modeli kapsamında tüm ilçelerimizde onlarca uygulayıcı okulumuz ziyaret edildi.
KALDIĞIMIZ YERDEN, HÂREZMÎ'DEN

Hârezmî Eğitim Modeli eğitim alanındaki yenilikçi uygulamaların daha çok öğretmen ve öğrenciye ulaşması amacıyla geliştirip, büyüterek devam ediyor. Zira problem çözme yetisine, yaratıcı düşünme ve etkili iletişim becerilerine sahip bireylerin yetişmesine imkân sağlamayı hedefliyor. Ayrıca öğrencilerimizin, yaratıcı, dil becerileri yüksek, öğrenmeye açık, özgüven ve sorumluluk sahibi, sağlıklı ve mutlu kişiler olmaları amaçlanıyor. 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim sistemini oldukça olumsuz etkileyen Kovid-19 salgınının gölgesinde okula dönen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için Hârezmî Eğitim Modeli çerçevesinde uygulayıcı okullar temelinde ilçe koordinatörlerimiz onlarca okulu ziyaret ettiler.

Kapsayıcı ve kuşatıcı bir heyecan dalgası yaratan Hârezmî Eğitim Modeli yeni uygulama yılının daha etkin ve işlevsel bir biçimde yürütülebilmesini amaçlayan bu ziyaretler sırasında Hârezmî Eğitim Modeli'nin tanıtımı, hedefleri, ilkeleri, uygulama süreçlerinin önemli noktaları, eğitim modeline başvuru şartları üzerinde duruldu. Hem okul yönetimine hem de uygulayıcı öğretmenlere eğitim modelinin tüm süreçleriyle ilgili detaylı bilgiler verildi.

Ayrınca iyi olma hâlimizi sürekli kılmak ve çocuklarımızı geliştirmek için çok farklı öğrenme yöntemlerini disiplinlerarası bir perspektifle gündeme almak gerektiğinin vurgulandığı yüz yüze ziyaretlere ilaveten yapılan çevrim içi tanıtımlarla da birçok uygulayıcı okula süreçle ilgili rehberlik edildi.

11-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.