İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FARKINDALIK VE TOPLUMSAL DUYARLILIK ÖDÜLÜ

Hayallerinin peşini bırakmayan Özel Eğitim Akademisi, 4. Okul Öncesi Zirvesi'nde Geleceğin Eğitimcileri Yılın Farkındalık ve Toplumsal Duyarlılık Ödülü'ne değer görüldü.
FARKINDALIK VE TOPLUMSAL DUYARLILIK ÖDÜLÜ

İstanbul Öğretmen Akademileri Özel Eğitim Akademisi yıl boyunca yaptığı çalışmalara istinaden "Haylinin Peşini Bırakma" temasıyla çevrim içi şekilde gerçekleşen 4. Okul Öncesi Zirvesi'nde Geleceğin Eğitimcileri Yılın Farkındalık ve Toplumsal Duyarlılık Ödülü'nü aldı. Gelecek Eğitimde Platformu tarafından düzenlenen zirve yeniliklere ve farklı fikirlere açık, değerlerini bilen ve geleceğe yön verebilen eğitimcilerin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Zirvede alanında uzman kişiler, kendisini geliştiren, hayalinin peşini bırakmayan ve öğrenme yolculuğuna devam eden binlerce okul öncesi öğretmeni, öğretmen adayı ve ebeveynle buluştu.

Özel Eğitim Akademisi özel eğitim, sınıf, okul öncesi, psikolojik danışman ve branş öğretmenlerine yönelik farklı eğitim programları hazırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda özel eğitim öğretmenleri için otizm, görme ve çoklu yetersizlikler, özgül öğrenme güçlükleri, braille eğitimi gibi farklı eğitim programları hazırlayarak akademisyenler ile öğretmen eğitimleri planlıyor.

Okul Öncesi Zirvesi'nde Geleceğin Eğitimcileri Yılın Farkındalık ve Toplumsal Duyarlılık Ödülü'ne değer görülen Özel Eğitim Akademisi örnek oluşturuyor. Özel Eğitim Akademisi adına ödülü koordinatörü Seda Karakaşoğlu aldı.

Özel Eğitim Akademisi Otizm Zirvesi gibi çalışmalarla da toplum farkındalığına ve bilinçlenmeye katkı sundu. Ayrıca Engelliler Haftası'nda da yaptığı etkinliklerle disiplinlerarası çalışarak erişilebilirlik odağında çalışmalar yürüterek farkındalığa ve toplumsal duyarlılığa dikkat çekiyor. Hazırlanan kamu spotları ve eğitim içerikleriyle özel gereksinimli bireyler ve aileleri için çalışmalar yürüten Özel Eğitim Akademisi bu yönüyle bu yıl da ödül aldı.

Yeni dönemde de erken çocukluktan yetişkinliğe eğitimlerini sürdüren Özel Eğitim Akademisi farkındalık ile birlikte nitelikli özel eğitim hizmetlerinin oluşumu için öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sunmanın yanında aile ile iş birliğinin öneminin altını çiziyor.

27-09-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.