İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ

Bünyesinde imam hatip ortaokulu bulunan Üsküdar Şehit Ayşe Aykaç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Başakşehir Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde hafızlık icazet merasimi düzenlendi.
HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde yürütülüyor.  Proje, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlıyor.

Bu çerçevedebünyesinde imam hatip ortaokulu bulunan Üsküdar Şehit Ayşe Aykaç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Başakşehir Şehit Haki Aras KızAnadolu İmam Hatip Lisesinde hafızlık icazet merasimi düzenlendi.

Törene Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Sayın Osman Şahin, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, öğrenci, öğretmen ve velilerimiz katıldı. 

Üsküdar Şehit Ayşe Aykaç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden 45, Başakşehir Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden 45 öğrencimiz hafızlık belgesi aldı.   

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.