İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÜZ YÜZE EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, yüz yüze eğitimin başlamasının üçüncü haftasında ilimizdeki eğitim yöneticileriyle yapılan değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
YÜZ YÜZE EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Millî Eğitim Bakanlığımız eğitim ortamlarının akademik bilgilerin yanında öğrencilerimizin  sosyal ve duygusal beceriler kazandığı, projeler geliştirdiği, ortak çalışmalar yaptığı mekânlar olduğu anlayışı ile yüz yüze eğitim sürecini sağlıklı ve güvenli bir şekilde sürdürme kararlılığı ile hareket ediyor.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Türkiye'de en çok öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanının bulunduğu ilimizdeki eğitim yöneticileriyle yapılan değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın yanı sıra 39 ilçe millî eğitim müdürümüz katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Tuna Salonu'ndaki toplantıda üçüncü haftasındaki yüz yüze eğitim sürecinin değerlendirmesi yapıldıktan sonra okulları sağlıklı ve güvenli bir şekilde açık tutmak için Millî Eğitim Bakanlığımızın Sağlık Bakanlığı ile belirlediği, Sağlık Bilim Kurulu'nun da onayladığı kurallara hassasiyetle uyulmasının önemi üzerinde duruldu. Okullardaki aşı, PCR, vaka ve yakın temas durumlarının takip edilebildiği elektronik sistemin önemine dikkat çekildi.

İlimizdeki yüz yüze eğitim süreçleriyle ilgili bilgi alan Bakanımız Özer, süreç yönetiminin başarılı ve şeffaf bir şekilde yürütülmesinin Sağlık Bakanlığı ile birlikte hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"nde belirtilen tedbirlere uyulmasıyla doğrudan bağlantılı olduğunu vurguladı.

23-09-202123-09-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.