İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ, LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN

Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Bağcılar Hükümet Konağındaki kamu çalışanları için yemek pişirme ve servis hizmeti sunuyor.
KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ, LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN

Millî Eğitim Bakanlığımızın Üreten Okullar Projesi kapsamında Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Bağcılar Hükümet Konağındaki kamu çalışanları için yemek pişirme ve servis hizmeti sunuyor.

Lezzet mutfağı isimli uygulama alanının açılışına katılanlar öğrencilerin elinden çıkan yemeklerin lezzetini ve servisi çok beğendi. Bakanlığımızın Üreten Okullar Projesi kapsamında Bağcılar İlçe Kaymakamlığı ve Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi arasında protokol imzalandı. Buna göre Bağcılar Hükümet Konağının üçüncü katındaki mutfak ve yemekhane alanı öğrencilerin, öğretmen ile öğreticiler refakatinde yemek ve tatlı yapması için atölye olarak tahsis edildi. Okulumuzun yiyecek ve içecek hizmetleri bölümünde okuyan öğrenciler, "Lezzet Mutfağı" isimli atölyesinde çalışmaya başladı.

 Teoriden Uygulamaya

Uygulamaya katılan öğrencilerimizin teorik bilgilerini pratiğe dökerek tecrübe kazanacakları protokol açılışla hayata geçirildi. Açılış programına Bağcılar Kaymakamı Sayın Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman Çağırıcı, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Yılmaz, merhum hayırsever iş insanı Alaattin Kadayıfçıoğlu'nun eşi Sayın Nilüfer Kadayıfçıoğlu, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Öğrencilerimizin hazırladığı dört çeşit yemek ve tatlı, Kaymakamlık ile Hükümet Konağındaki diğer kamu kurum personeline servis edildi. Lezzet mutfağının ilk misafiri olan ilçe protokolü, yemeği çok beğendiğini dile getirdi. Proje, bir yıl boyunca devam edecek.

17-09-202117-09-202117-09-202117-09-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.