İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SESLER VE YÜZLER SERGİSİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün sergi salonunda Iraklı sanatçı Dr. Majid Obaydai'nin kişisel resim sergisi açıldı.
SESLER VE YÜZLER SERGİSİ

Sanatçılar içinden çıktıkları toplumun olduğu kadar insanlığın da ortak değeridir. Dünyaya bir ressamın gözünden bakmak ise ayrıntılarda gizlenenleri keşfetmemizi sağlar. Son yıllarda çeşitli sebeplerle ülkelerinden ayrılmak durumunda kalan sanatçılar  müthiş bir incelikle resimlerini çizmeye devam ediyor. Iraklı akademisyen ressam Dr. Majid Obaydai de onlardan biridir.

Tam anlamıyla nevi şahsına münhasır olarak tanımlanabilecek bir fırçaya sahip sanatçının İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesinin öncülüğünde açılan kişisel sergisinin teması ise "Yüzler ve Sesler". Sergide sanatçının yaratıcı dünyasını keşfetmek mümkün... Ayrıcasergide hepimizin gönlünde taht kuran semboller de yer alıyor. 

Sanatçı Gibi Düşünmek

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, serginin açılışında sanatın birleştirici yanı olduğunu, sanatçıların güzelin izini süren güzellik arayışları olduğunu belirtti. Sanatçı gibi düşünen herkesin, işi ne olursa olsun, daha yaratıcı ve verimli bir hayat sürebileceğini, başarı kazanma ihtimalinin artacağını hatırlatarak sanatçı Obaydai'ye teşekkür etti. Güzel bir sergiye ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı da İstanbul'da farklı ülkelerden gelen çok sayıda sanatçı olduğunu onların birikimini Türk toplumuyla buluşturmak gerektiğini belirterek Dr. Majid Obaydai'nin eserlerinde Türkiye sevgisini açık bir şekilde yansıttığını vurguladı.

Zaman nehrine kapılıp giden ömürlerimizin muhasebesi, her insanın taşıdığı kaygılarla umutların buluştuğu yerden hayata bir bakış sunan sergi on gün sürecek. Sanatseverler daha şimdiden kültür-sanat yaşamımızda önemli izler bırakan sergiyi İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün sergi salonunda ziyaret edebilecek.

 

13-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.