İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMİ TANITMA VE YAYGINLAŞTIRMA PROJESİ

Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde bir toplantı yapıldı.
MESLEKİ EĞİTİMİ TANITMA VE YAYGINLAŞTIRMA PROJESİ

Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi'nde, mesleki eğitimde rehberlik ve erişim imkânlarının artırılması, yeni nesil eğitim programlarının hazırlanması, eğitim ortamları ve insan  kaynaklarının geliştirilmesi, eğitim,  istihdam,  üretim ilişkisinin güçlendirilmesi hedefleri yer alıyor.

Mesleki eğitim merkezileri ile işletmeler arasında var olan güçlü bağın daha da geliştirilmesi, işletmelerin gün geçtikçe artan kalifiye eleman ihtiyacını karşılaması, işletmelerin mesleki eğitimle ilgili devlet teşviklerinden daha fazla yararlanması, 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi'nde bulunan mesleki ve teknik eğitime yönelik hedeflerin gerçekleştirilmesine katkı sunuyor.

Örgün mesleki ortaöğretim  kurumları olarak yeniden yapılandırılan  mesleki eğitim merkezleri, Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi hedefleri doğrultusunda, öğrencilerin özlük hakları geliştirildi ve bu öğrencilerin mesleki eğitim gördüğü yönelik teşvik ve devlet desteği sağlandı. 

Mesleki eğitim merkezleriyle işletmeler arasında var olan güçlü bağın daha da geliştirilmesi, işletmelerin gün geçtikçe artan kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması, işletmelerin mesleki eğitimle ilgili devlet teşviklerinden daha fazla yararlanmalarının sağlanması için Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi hayata geçirildi.

Bu kapsamda ülkemizin ekonomik kalkınmasında ve gençlerin istihdamının sağlanmasında büyük önem arz eden mesleki eğitimde yeni gelişmeler ve bu gelişmelerin kurum yöneticilerine aktarılması amacıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın başkanlığında bir toplantı yapıldı.

Toplantıya ilçe millî eğitim müdürleri, mesleki eğitim şube müdürleri, mesleki eğitim merkezi veya bu merkezlerim bulunduğu meslek liselerinin yöneticileri katıldı. Toplantıda mesleki eğitim merkezleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca sığınmacıların eğitim, sosyal ve ekonomik uyumu bakımından merkezlerin taşıdığı önem üzerinde duruldu. Toplantı soru ve cevap bölümüyle sona erdi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.