İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞİLE AYET AZER ARAN SAVUNMA SANAYİ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Öğrencilerin LGS sonuçlarına göre yerleştiği Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eğitim süresi İngilizce hazırlık sınıfı ile beraber beş yıl.
ŞİLE AYET AZER ARAN SAVUNMA SANAYİ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Şile Belediyesi ve Repkon Makina ve Kalıp Sanayi Ticaret Anonim Şirketi arasında imzalanan mesleki eğitim iş birliği protokolü çerçevesinde açıldı.

Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ülkemizin bağımsızlığı ve güvenliği için savunma sanayimizin gelişimine katkı sağlamak üzere en iyi teknik ve mesleki eğitimi, kamu ve özel sektör iş birliğiyle sağlamayı hedefliyor.

60 Öğrenci Alınacak

Savunma sanayiine teknik eleman yetiştiren okulumuzu tercih edilen bir okul hâline getirerek en parlak ve istekli öğrencileri yerleştirmeyi önemseyen okulumuz, öğrencilerimizi çağın ve kendilerini gelecekte bekleyen şartların gerektirdiği niteliklerle donatmayı amaçlıyor.

Öğrencilerin LGS sonuçlarına göre yerleştiği okulumuzun eğitim süresi İngilizce hazırlık sınıfı ile beraber beş yıl. Hazırlık sınıfları 15'er kişilik dört sınıftan oluşacak olan okulumuza toplam 60 öğrenci alınacak. Savunma sanayisi alanında sektörün ihtiyacına yönelik donanımlı insan gücü yetiştiren okulumuzda makina ve tasarım teknolojileri, savunma mekanik sistemleri, endüstriyel otomasyon teknolojileri alanlarında eğitim veriliyor.

Kamu ve Özel Sektör İş Birliği

Mesleki eğitimin nitelikli iş gücünü artırarak ekonomiyi ve sosyal kalkınmayı desteklediğini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, öğrencilere eğitimlerinin başından itibaren atölye çalışmalarıyla teorik dersleri harmanlayan bir perspektif sunulduğunu kaydetti. AR-GE çalışmaları ile öğrencilerin yeni teknolojiler geliştirmelerinin önemsendiğini belirten Yazıcı "Ülkemizin bağımsızlığı ve güvenliği için savunma sanayimizin gelişimine katkı sağlamak çok değerli. Yaşamla, atölye ile üretimle iç içe geçmiş okulumuz en iyi teknik ve mesleki eğitimi, kamu ve özel sektör iş birliğiyle sunmak için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. İnanıyorum ki öğrencilerimiz alacağı mesleki ve teknik eğitim sayesinde hayata çok daha avantajlı bir şekilde başlayacaklar. Bizler savunma sanayinin mühendislik alanında ihtiyaç duyduğu teknoloji üreten bilim insanları yetiştirmek için el birliği, kurumsal iş birliği ve gönül birliği ile çalışmaya devam ediyoruz. Bunun için üzerimize ne vazife düşüyorsa büyük bir sorumlulukla hayata geçirmekte kararlıyız. Okulumuza katkı sunan tüm paydaşlarımıza, emek veren yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

 

25-06-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.