İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKIRKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, çağdaş görsel sanatlar alanındaki çalışmalarıyla çizgi film üretim merkezi hâline gelmeyi amaçlıyor.
BAKIRKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda kültür ve sanata meraklı ve duyarlı, nitelikli bireyler yetiştirmek içim elbirliği ile çalışıyoruz.  "Kökü mazide, gözü atide" bir gençlik yetiştirmeyi kendisine şiar edinen Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi köklü geçmişe sahip ülkemizin güzide kurumlarından birisidir. Fen ve sosyal bilimler alanlarının yanı sıra Fransızca hazırlık sınıfı bulunan okulumuzda çok programlı bir eğitim veriliyor.

Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar

Sanat eğitiminin insanın yaşantısında ve toplumların sosyokültürel yapısının oluşmasında ne denli önemli olduğunu biliniyor. Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında yetenek sınavıyla; musiki bölümüne 30 erkek geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar bölümüne ise 30 kız öğrenci alacak.

Okulumuzun güzel sanatlar eğitimi, gelenekli sanatlardan çağdaş görsel sanatlara uzanan geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Çizgi roman, çizgi film, drama, dijital medya eğitimleriyle birlikte hüsnühat, ebru ve tezhip gibi dersler dört yıllık bir zaman zarfında sunuluyor.

Çizgi Film Üretim Merkezi

Çağımızın ihtiyaçları düşünüldüğünde dijitalleşen dünyada çizgi roman, çizgi film alanları büyük önem arz ediyor. Bu anlayışla hareket eden okulumuz çağdaş görsel sanatlar alanındaki çalışmalarıyla çizgi film üretim merkezi hâline gelmeyi amaçlıyor. Alanlarında tecrübe ve başarı sahibi müstesna isimlerin paylaşımları,  öğrenciler için hem yol gösterici hem şevk verici olacak.  Öğrencilerimizin bütünlüklü gelişimi ile hayal ettikleri, inandıkları, çalıştıkları zaman sanat alanında başarılı olacaklarına inanan okulumuz geleceğin sanatçılarını bekliyor.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.