İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH PROJE YÖNETİM SİSTEMİ

Eğitimde FATİH Projesinin ağ altyapı, donanım ve erişim bileşenlerinin tek yapı üzerinden yönetimi için FATİH Proje Yönetim Sistemi oluşturuldu.
FATİH PROJE YÖNETİM SİSTEMİ

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüz ile TEKNOSER Bilgisayar Teknik Hizmetler Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi arasında imzalanan 7 bin okulda bakım ve işletme hizmeti alımı yapılacak. Bu kapsamda Eğitimde FATİH Projesinin ağ altyapı, donanım ve erişim bileşenlerinin tek yapı üzerinden yönetimi için FATİH Proje Yönetim Sistemi (PYS) oluşturuldu.

FATİH Proje Yönetim Sistemi üzerinden; Millî Eğitim Bakanlığımıza bağlı tüm resmî okulların;

                        - Tesis Bilgi Sistemi Yönetimi,

                        - Envanter Yönetim Sistemi,

                        - Arıza Takip Sistemi,

                        - Keşif İşlemleri,

                        - Çağrı merkezi yönetimi işlemleri yürütülecek.

Okul yetkilileri, görevli oldukları okula ilişkin FATİH Projesi kapsamında kurulu olan envanterleriyle ilgili web, mobil uygulama ve çağrı merkezi üzerinden arıza kaydı işlemlerini tek yapı üzerinden gerçekleştirebilecekler. PYS'ye web ortamından erişim için http://fatihpys.eba.gov.tr/ adresi; mobil cihazlardan erişim için Android ve IOS uygulama marketlerinden ücretsiz indirilebilen Fatih PYS isimli mobil uygulamalar üzerinden ve cep telefonu ile 0850 808 48 82 numaralı Fatih PYS çağrı Merkezine hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında ulaşarak hizmet alınabilecek.

Okul yetkilileri için PYS web ve mobil uygulamalarına girişler, MEBBİS kullanıcı bilgileri ile gerçekleştirilebilecektir. Çağrı merkezi üzerinden kayıt açılırken okul tesis kodu bilgisi isteniyor. Tesis kodu bilgisi FATİH Projesi kapsamında ağ altyapı kurulumu yapılmış okullarda okul giriş kapıları yanında yer almakta olup, tesis kodu olmayan okullarda ise http://fatihpys.eba.gov.tr/ adresi üzerinden PYS sistemine girilerek sistem üzerinden de öğrenilebiliyor.

Tüm illerin bilgi işlem koordinatörlerine PYS kullanıcı bilgileri ayrıca tanımlandı. İl bilgi işlem koordinatörleri; görevli oldukları ilde bulunan okulların bilgileri, envanter sayıları, okullara ait çağrı kayıtları, arıza kayıtları gibi bilgilere erişebilir ve yönetebilir olacak. Ayrıca koordinatörleri için oluşturulan hesap ve şifre bilgileri il bilgi işlem koordinatörlerinin eposta ve cep telefonlarına ayrıca iletilecek.

FATİH PYS'nin devreye girmesiyle; Fatih Projesi kapsamında arıza talepleri ve yönetimi için daha önceden kullanıma açılan https://fatihdestek.eba.gov.tr/ web adresi üzerinden arıza talebi alınmayacak. Bu web adresi 11 Haziran 2021 tarihi itibarıyla kullanıma kapatılacak.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.