İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış tarihi, hâkimiyet-i milliye ve aziz milletimiz için olduğu kadar, çocuklarımız için de bir umut ışığıdır. 23 Nisan 1920 tarihi gibi çok önemli bir günün çocuklarımızın mutluluğuna mutluluk katacak bir anlayışla onlara armağan edilmesi tesadüfi bir karar değildir. 

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin dualarla açıldığı o tarihî günün anısını yansıtan kimi fotoğraflara dikkatle bakıldığında çocukları hemen fark etmemek mümkün değildir. İşte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na bu çerçeveden baktığımızda çok daha farklı bir anlam görürüz. Çünkü bu bayram geleceğimiz açısından önceliğin çocuklarımızın iyi olma hâline ve mutluluğuna verildiğini gösterir bize.  

Salgın şartları nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı evlerimizde kutluyoruz. İnanıyoruz ki sanat ve kültür temelli bir yaklaşımla mutluluğumuzu paylaşmak hepimizin iyi olma hâline katkı sunacaktır. O nedenle bayramın neşesini her evdeki çocuğumuza iletecek şekilde bir kutlama programı hazırladık. 23 Nisan Haftası'nda çocuklarımıza mutlu anlar hediye etmeyi amaçlayan etkinliklerimiz kapsamında eş zamanlı olarak meclisimizin açılışının 101. yılı anısına, tüm ilçelerimizden belirlenecek 101 okulumuzdan uçan kırmızı beyaz renkli balonlar hep birlikte söylenecek marş eşliğinde gökyüzüne bırakılacak. Hep beraber  "Yaşasın 23 Nisan!" diyeceğiz.

Salgın sürecinde gülümse(t)mek çok değerli olduğu için Bakanlığımızın belirlediği tema doğrultusunda sosyal medya hesaplarımızdan çocuklarımıza yönelik kültür-sanat içerikli ve değerlerimizle alakalı duyarlılığı yansıtan videolar paylaşılacak. Çevrim içi buluşmalarda masallar anlatılacak, şarkılar söylenecek, şiirler okunacak. Her zaman olduğu gibi önceliğimiz, çocuklarımızın iyi olma hâlinin süreklilik kazanması. Bizler çocuklarımızı ilgilendiren bütün alanlarda ortak kültürümüz doğrultusunda sağlıklı ve mutlu yarınlara ulaşmak için hep beraber çalışıyoruz. Böylece onlara iki kalıcı mirası; köklerini ve kanatlarını verebilir, gururla, sevinçle yarınlar bizim diyebiliriz.

Bu duygular içerisinde ülkemizin baharı tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını canı gönülden kutlarken hepinize sağlıklı günler diliyorum, başarılı bir gelecek temenni ediyorum.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. 23 Nisan 1920'de açılan Meclisimizin ilk Başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını da hürmetle ve rahmetle yâd ediyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize, hepimize kutlu ve mutlu olsun.

                                                                                                           Levent YAZICI 

                                                                                                 İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.