İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.
21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü

Zihinsel özel gereksinime, motor ve dil gelişiminde gecikmelere sebep olan down sendromu 21. kromozom çiftinde fazladan bir kromozom bulunması nedeniyle ortaya çıkan bir durum. Ömür boyu süren eğitimlerle down sendromlu bireylerin akranları ile aynı sınıflarda okuyabildiğini, çalışma hayatına katılabildiğini biliyoruz.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde Biz Birbirimizi Tamamlıyoruz Projemiz 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İstanbul Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Birimi Şube Müdürümüz Sayın Eyüp Balyemez, Türkiye Down Sendromu Derneği Kurucu Başkanı Sayın Fulya Ekmen, Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencimiz Mustafa Kaan Karabacak ve Müdürlüğümüz personelinin katılımı ile gerçekleşti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, 21 Mart Dünya Down Sedromu Farkındalık Gününde çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Yazıcı, eğitim ortamlarımızda tüm çocuklarımızın olduğu gibi down sendromlu çocuklarımızın ve gençlerimizin de hayatı öğrenmeleri, gerekli becerileri kazanmaları nihayetinde kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için çaba harcadıklarını ifade etti.

"Farkındayız, yanınızdayız ve biz birbirimizi tamamlıyoruz" temasıyla düzenlenen etkinlik kapsamında gökyüzüne uçan balonlar bırakıldı.


24-03-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.