İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstinye Üniversitesi Eğitim İş Birliği Protokolü

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İstinye Üniversitesi arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.
İstinye Üniversitesi Eğitim İş Birliği Protokolü

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle İstinye Üniversitesi arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzdeki imza törenine İstinye Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erdal Karaöz,  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı,  İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Peyami Çelikcan, İstinye Üniversitesi Genel Sekreteri Sayın Atilla Varlı,  İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Sayın İrfan Ballı,  İstinye Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Tanıtım Müdürü Sayın Tuğçe Noyan ve AR-GE Biriminden Derviş Çelik ile Büşra Saygın katıldı.

Eğitime Çok Boyutlu Katkı

Genç bir üniversite olarak çok önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz, yapay zekâ alanındaki çalışmalara önem verdiklerini kaydetti. Diğer alanlarda da çalışmaların hayatın her alanına dokunmak istediklerini belirten Karaöz, İl Millî Eğitim Müdürlüğüyle birlikte çalışmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.  

Eğitime katkı sağlamaya vurgu yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı iş birliği protokolün önemli olduğunu belirterek İstinye Üniversitesi ile hem sanal gerçeklik hem de yapay zekâ alanlarıyla ilgili çalışmalar yapıldığını belirtti.  Yazıcı iş birliği protokolünün İstanbul Öğretmen Akademileri ve Veli Akademileri eğitimlerinde üniversiteyle birlikte çalışma yapma imkânı sunduğunu belirtti.  Sürece katkı sunan herkese teşekkür etti.  

Protokol dâhilinde yapılacak değişiklikler veya farklı iş birlikleri tarafların uygun görmesi, mutabık kalması ve gerekli onay alınarak ek bir protokole gerek kalmaksızın resmi yazışma ile gerçekleştirilebilecek.

11-03-202111-03-202111-03-202111-03-202111-03-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.