İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Siber Güvenlik Eğitimi İş Birliği Protokolü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı arasında Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz özelinde siber güvenlik eğitimi iş birliği protokolü imzalandı.
Siber Güvenlik Eğitimi İş Birliği Protokolü

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı arasında siber güvenlik eğitimi iş birliği protokolü imzalandı. 

Kapsamlı İş Birliği

İş birliği protokolü bilişim teknolojileri alanı siber güvenlik dalı öğrenci ve öğretmenlerinin siber güvenlik alanındaki yeterliliklerinin artırılmasını amaçlıyor. Mesleki ve teknik eğitim faaliyetleri gerçekleştirmek, mezunların niteliğini artırarak sektörde istihdamlarını sağlamak üzere Teknopark İstanbul'un bünyesinde yer alan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin atölye ve laboratuvarlarının son teknolojiye uygun şekilde donatılmasını sağlamak üzere iş birliği protokolü imzalandı.

Bu iş birliği protokolü ile toplumsal ve sektörel ihtiyaçlara dijital teknolojilerin entegrasyonuyla çözüm yaratan, buna bağlı olarak hayatın her alanında büyük kolaylık ve tasarruf sağlayan ve yaratıcılık ile inovasyonu merkeze alan dijital dönüşüm akımına dair bilgi ve deneyimlerin, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi aracılığıyla profesyonel şekilde okul, öğretmen ve öğrencilerimize aktarılması hedeflenmektedir.

Siber Güvenlik Ekosistemi

Protokol çerçevesinde, atölye/laboratuvar derslerinin taraflarca görevlendirilecek uzmanlar ve üniversitelerce belirlenecek eğitmenler tarafından verilmesi; siber güvenlik dalındaki öğretmenlere teorik, iş başında ve uzaktan hizmet içi eğitim düzenlenmesine destek sağlanması mümkün kılınacak.  Alan öğrencilerine siber güvenlik konusunda işletmelerde staj imkânı verilmesi ve meslek derslerini Teknopark İstanbul atölye ve laboratuvarlarında yapmalarının sağlanması gibi faaliyetler gerçekleştirilecek. Yine protokol kapsamında siber güvenlik dalı mezunlarının Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi bünyesinde ve siber güvenlik ekosisteminde faaliyet gösteren şirketlerde istihdamlarına destek sağlanması da öngörülmektedir.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.