İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayısal Bilimler Akademisi

İstanbul Öğretmen Akademileri bünyesinde Sayısal Bilimler Akademisi kuruldu.
Sayısal Bilimler Akademisi

Gelişim yolculuğumuzu zamanın ruhuna uygun bir şekilde hep birlikte sürdürmek büyük önem taşıyor. Öğretmenlerimizin bilim, kültür, sanat ve diğer alanlara ilgi duyması, bu konularda yazılar kaleme alması eğitim süreçlerimiz açısından çok değerli. Bu durum, bizlerin çoklu öğrenme ortamlarıyla her an ve daima karşılıklı etkileşim içindeki İstanbul Öğretmen Akademileri'ne başka bir açıdan bakmamızı sağlıyor.  

Bu doğrultuda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı itibarıyla İstanbul Öğretmen Akademileri bünyesinde Sayısal Bilimler Akademisi eğitimlerine başladı. Öğretmenlerimizi daha ileriye taşıyabilmenin yolunun öğrenmeyi öğrenmekten, bilgi ve deneyimi odak noktası yapan ortak akıl üretiminden geçtiğine inanan Sayısal Bilimler Akademisi kapsamında bir dizi önemli çalışma gerçekleştirildi.

Başta ortaokul ve lise matematik, geometri, fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar ve öğretim teknolojileri ve sınıf öğretmenleri olmak üzere ilgili alanda kendini geliştirmeyi amaçlayan tüm öğretmenlerimize yönelik kapsamlı çevrim içi eğitimler planlandı.

Matematik ile fen bilimleri atölyelerinde alanında önde gelen akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimler devam ediyor.

12-01-202112-01-202112-01-2021

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.