İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesi Çalışmaları

Millî Eğitim Bakanlığımız okullarımızın etkileşimli tahta ve altyapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmalarını sürdürüyor.
FATİH Projesi Çalışmaları

Her öğrencimizin en iyi eğitime kavuşması, en kaliteli eğitim içeriklerine ulaşması ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için tasarlanmış olan FATİH Projesi, eğitimde teknoloji kullanımıyla ilgili dünyada uygulamaya konulan en büyük ve en kapsamlı eğitim hareketidir.

FATİH Projesi Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüz tarafından 2010'da dijital imkânlardan faydalanmak için başlatıldı. O zamandan bu yana Eğitim Bilişim Ağı başta olmak üzere pek çok alanda önemli bir yol kat etti. Bu kapsamda ilimizde okullarımızda etkileşimli tahtaların kurulması ve altyapı çalışmaları ile okullarımızı internete kavuşturarak eğitimle teknolojiyi iç içe kullanma süreci hız kazandı.

Millî Eğitim Bakanlığımız okullarımızın etkileşimli tahta ve altyapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Salgın döneminde teknolojiye olan ihtiyaç daha çok artmıştır.İlimiz genelinde etkileşimli tahta kurulumları sayısal bilgileri aşağıdaki gibidir:

Montajı Tamamlanan Okul Sayısı 88
Montajı Devam Eden Okul Sayısı 4
Montaj Beklenen Okul Sayısı 6
   
Montajı Tamamlanan Tahta Sayısı 1880
Montajı Devam Eden Tahta Sayısı 95
Montaj Beklenen Tahta Sayısı 150

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca PIKTES Projesi kapsamında toplam 1.800 etkileşimli tahta montajı gerçekleştirildi.

İlimiz genelindeki altyapı çalışmaları aşağıdaki gibidir:

Bakanlık Tarafından Onaylanan Okul Sayısı 112
Altyapı Kurulumu Tamamlanan Okul Sayısı 39

06-01-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.