İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Tercih Danışmanlığı

Okullarımız Eğitim Bilişim Ağı üzerinden çevrim içi hizmet verirken Rehberlik Araştırma Merkezlerimiz telefonla öğrencilerimizin tercihlerine yardımcı olacaklar.
LGS Tercih Danışmanlığı

LGS sonuçları ve tercih aşamalarında çocuklarımızla birlikteliğimize devam ediyoruz. Müdürlüğümüze bağlı resmî okullarımız ile Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimizde tercih danışmanlığı birimleri kuruldu. Bu birimlerde, LGS'ye katılan öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Okullarımız Eğitim Bilişim Ağı üzerinden çevrim içi hizmet verirken, internet erişimi bulunmayan öğrencilerimize de Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimiz tarafından telefonla tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Birimler sayesinde öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık yapılması amaçlanıyor.

Mesleğe ilk adımın lise tercihi olduğundan hareketle planlanan rehberlik süreciyle, ailelerimizin şartları da dikkate alınarak çocuklarımızın bir üst öğrenim kurumuna yerleştirilmesinde her bir öğrenci için en sağlıklı ve doğru kararın verilmesine katkı sunulacak.

Birimler aracılığıyla, öğrencilerimize ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçiş sürecinde rehberlik edilecek. Öğrenci ve velilere, karar verme sürecinde gereken rehberlik hizmetleri verilmeye başlandı. Birimler bugünden itibaren hafta içi her gün 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Tercih döneminde, uzman rehberlik danışmanlarının her öğrenciye özel olarak hizmet vereceği birimler tüm öğrencilere açık olacak.

İstanbul'daki tercih danışmanlığı birimleri için tıklayınız.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.