İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fedâkar Sağlık Çalışanları

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün kahraman sağlık çalışanlarının özverisine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği resim yarışmasının sonuçları açıklandı.
Fedâkar Sağlık Çalışanları

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını sürecinde fedakârca mücadele eden kahraman sağlık çalışanlarının gösterdikleri özveriyi sergilemek amacıyla bir resim yarışması düzenledi. Müdürlüğümüzün AR-GE Okul Estetiği Birimince yürütülen ve yüzlerce öğrencimizin katıldığı yarışmanın sonuçları açıklandı.

Estetik Duyarlıklı ve Çok Boyutlu Destek

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, sağlık çalışanlarına destek için düzenlenen böyle bir yarışmaya öğrencilerimizin gösterdiği ilgi ve alakadan büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bu süreçte herkesin moral, küçük destekler anlamında sağlayabileceği katkılar olduğuna inanıyoruz. Düzenlediğimiz yarışmada bunun neticesi aslında."

Sağlık çalışanlarına çok farklı konularda destek verdiklerini anlatan Yazıcı "Bu zor zamanlarda hepimizin sağlığı için büyük özveriyle çalışan sağlık personelimize elimizdeki tüm imkânlarla destek olmayı sürdürüyoruz. Valiliğimizle çok koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarımızın yüz siperliklerinin yanı sıra solunum güçlüğü çeken hastaların solunum yollarını görüntülemekte kullanılan videolaringoskopi cihazın parçalarına, maske ve temizlik malzemesinden tek kullanımlık önlüğe kadar ürettiklerini sağlık çalışanlarımıza ulaştırıyoruz."  dedi.

Geleceğimizin Mimarı Çocuklarımız, Sağlık Çalışanlarının Yanında

Düzenlenen resim yarışmasına dikkat çeken Yazıcı, virüsü tedbirin ve dayanışmanın yeneceğini kaydetti. Sağlık çalışanlarının bu zor günlerinde onlara desteği borç bildiklerini belirten Yazıcı "Bu kapsamda AR-GE Okul Estetiği Biriminde görevli öğretmenlerimizin örnek alınacak destekleriyle geleceğimizin mimarı olacak çocuklarımız, sağlık çalışanları için resim çizdiler. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Türkiye'nin geleceği olan çocuklarımızın dayanışma yanında sanata ve kültüre gösterdikleri ilgiye şahitlik etmekten gurur duyuyoruz. Sağlık çalışanlarından da olumlu geri dönüşler aldığımızı belirtmeliyim. Bu geri dönüşler bizim için çok değerli.

İnanıyorum ki, bu zor dönemi 7'den 70'e milletimizin tüm fertlerinin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi sayesinde atlatacağız. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bundan sonra da elimizdeki tüm imkânları uzaktan eğitim sürecinin bileşenleri için kullanmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yarışma Sonuçları

Değerlendirme sonucuna göre dereceye girenler şu şekilde sıralandı:

İlkokullarda:

1. Fatihma Nüzhet Solon Pedisani Turgut- Cahit Zarifoğlu İlkokulu- Başakşehir

2. Yusuf Yakup Fırat- Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu- Çekmeköy

3. Elvina Köse- Kartal Bilim ve Sanat Merkezi- Kartal

Ortaokullarda:

1. İlayda Ata- Pendik Merkez İmam Hatip Ortaokulu- Pendik

2. Gamze Eylül Aşan- Simya Koleji- Avcılar

3. Dilara Akyapı- 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu- Silivri

21-05-202021-05-202021-05-202021-05-202021-05-202021-05-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.