İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik ve Psikolojik Danışma

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesinin Mayıs ayı e-bülteni yayımlandı.
Rehberlik ve Psikolojik Danışma

Kovid-19 salgınının ortaya çıkması ile birlikte, yaşanılan süreçte her kesimden ve her yaştan insanın hayatında ciddi değişimler meydana gelmeye başladı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitimle devam eden süreçte ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte evde geçirdiği zamanda, çocuklar ve diğer aile üyelerinin yakın ilişkiler ve güçlü bağlar kurmasına katkı sağlamak önem arz ediyor.

Bu kapsamda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesinin Mayıs ayı e-bülteni rehberlik ve psikolojik danışma içerikli metinlere ağırlık verdi. Çocuklarla yetişkinlerin eğlenceli ve aynı zamanda öğretici aktiviteler yapabilmeleri için nelere dikkat etmeleri gerektiğini açıklayan bülten çocukların fiziksel, sosyal ve duygusal becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Bültende psikolojik dayanıklılık, pandemi döneminde, belirsizlik stres ve kaygı, affetme kavramı ve psikolojik iyi oluş, sınav kaygısı, beklentileri karşılayamama korkusu, pandemi döneminde öğrenci olmak, özel çocukların ebeveynlerine tavsiyeler, disleksili öğrenciler ve özellikleri, özel yetenekli bireyler ve eğitimleri, etkinlik önerileri, özel eğitim ve rehberlik şubesi faaliyetleri başta olmak üzere pek çok konuya değiniliyor.

Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte evde geçirdiği zamanda, çocuklar ve diğer aile üyelerinin yakın ilişkiler ve güçlü bağlar kurmasına da katkı sunan bültende, günlük program ve etkinlik tavsiyeleri de yer alıyor.

Bülteni okumak için tıklayınız.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.