İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahşap Oyuncak Üretimi

Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Üreten Okullar Projesi kapsamında ahşap oyuncak üretiyor.
Ahşap Oyuncak Üretimi

Dünyada önemli bir pazar oluşturan ahşap oyuncak üretiminde ülkeler arasında kıyasıya bir rekabet söz konusu. Bu çerçevede Millî Eğitim Bakanlığının üretime eğitimle destek vermesi, yerli üretim yapan sektörle iş birliği geliştirmesi bu alanda Türkiye´nin rekabet gücünü artırıyor. Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya ve iç mekân tasarımı alanında ahşap oyuncak üretiyor.

Geleceğimizi şekillendiren öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz, hünerli elleriyle ahşaptan oyuncaklar yaparlarken, tasarımlarına yansıyan yüreklerindeki sevgi, yüzlerindeki gülümseme ve gözlerindeki ışıltı en değerli kazanımımız olacaktır.   

Okulumuzun döner sermaye işletmesinin öğretmen ve öğrenci çalışmaları ile üretilen ahşap oyuncaklar için "İNOYA" marka adıyla Türk Patent ve Marka Kurumu'na yaptığı marka tescil başvurusu kabul edildi.

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirdiği, doğal ve sağlıklı, yerli ahşap oyuncak çeşitliliğinin artırıldığı, yetenekli öğrencileri sektöre kazandırıldığı, yeni, ergonomiye uygun, araştırma ve geliştirme odaklı, ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek oyuncakların tasarlandığı okulumuz üretim de yapıyor. Böylece mesleki ve teknik eğitimin eğitim, üretim ve istihdam anlayışı güçlendiriliyor.

Okulumuzda ayrıca kimya teknolojisi alanında sıvı sabun, cam temizleyici, bulaşık sıvısı ve yüzey temizleyiciler üretiliyor. Okulumuzda üretilen tüm ürünlerin patent başvuruları da yapıldı.

Patent ve üretim doğrultusunda atılacak adımlar, mesleki ve teknik eğitim kurumlarımızı niteliğinin artırılması, öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesi, yetenekli öğrencilerin sektöre kazandırılması ve ülke ekonomisine katkı sağlaması bakımından büyük önem taşıyor.

27-02-202027-02-202027-02-202027-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.