İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fikrine Sahip Çık Projesi Eğitimleri

Pek çok yeniliği içeren Fikrine Sahip Çık Projesi eğitimleri devam ediyor.
Fikrine Sahip Çık Projesi Eğitimleri

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Destek Patent A.Ş. arasında imzalanan protokol okullarımızda sınai haklar bilincini ve patent okuryazarlığını artırmak, Türkiye'nin fikri sermayesinin artırılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Sınai Haklar Bilinci ve Patent Okuryazarlığı

Pek çok yeniliği içeren Fikrine Sahip Çık Projesi eğitimlerinde sınai haklar üzerine dikkat edilmesi gerekenler, patent başarı yönetimi, markalara ilişkin güncel konular, patentte başarı yöntemi ile taklitle mücadele konularında bilgi ve deneyimler paylaşılıyor. Bu çerçevedeki eğitimler tüm hızıyla sürüyor. Beykoz Sabancı Öğretmenevinde 130 okulumuzdan katılan temsilci öğretmenlerimize proje kapsamında eğitimler veridi.

Destek Patent, Patent ve Marka Vekili Sayın Hakan Özcan, Destek Patent Kurumsal İletişim Yöneticisi Sayın Sinem Kutay, Destek Patent Kurumsal İletişim Uzmanı Sayın Kübra Ocak ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE Birimi üyesi Derviş Çelik'in katılımıyla gerçekleşen eğitimler eğitim kurumlarımızda sınai haklar bilincini ve patent okuryazarlığını artırmayı hedefledi.

Geleceğe Sahip Çıkmak

Hiç şüphesiz bir ülkenin ekonomisinin büyümesindeki en önemli göstergelerden birisi, o ülkenin fikri sınai haklar alanındaki yatırımlarıdır. Gelecekte, ülkemizin küresel anlamda rekabet gücünü ve marka değerini artırabilmek için gençlerimizi bugünden bilinçlendirmeli ve hazırlamalıyız. Özellikle de buluş yapmaya merakı olan, yeni bir ürün ya da marka oluşturmak için heyecan duyan girişimci gençlerimizin gerek Türkiye'de gerekse dünyanın herhangi bir yerinde haklarını nasıl koruyacakları konusunda bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Bu doğrultuda temel eğitim ve ortaöğretim seviyesinde bir kültür oluşturmak, bunu eğitim ortamlarımız başta olmak üzere hayatın her alanında yaygınlaştırmak sadece bu seviyelerde önemli ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamayacak, aynı zamanda yükseköğretimdeki kültürü de güçlendirecektir. Fikrine Sahip Çık Projesi kapsamında verilen eğitimler, fikrini geleceğe taşımak isteyen tüm gençlerimizi hem buluş yapmaya teşvik ediyor, hem de buluşlarını nasıl koruyacaklarını yönelik bir projeksiyon sunarak ülkemizde fikri sınai haklar alanında bilinçli bir nesil yetiştirilmesine katkıda bulunuyor.

Proje, marka, patent, tasarım başlıklarını kapsayan fikri sınai haklar alanında Destek Patent A.Ş tarafından geliştirilen eğitim programlarının, Müdürlüğümüze bağlı okullarda görevli olan ilgili bölüm öğretmenlerine verilmesi, eğitimi alan öğretmenlerin aynı eğitimleri öğrencilerine vermesi sürecini içeriyor. Bu protokol dâhilinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 380 okulda, 380 öğretmenimize eğitim verildi.

19-02-202019-02-202019-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.