İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hârezmî Eğitim Modeli Rehberlik Toplantısı

Hârezmî Eğitim Modelini uygulayan okullarımızla rehberlik toplantıları devam ediyor.
Hârezmî Eğitim Modeli Rehberlik Toplantısı

Tüm okul türlerinde ve yaş gruplarında uygulanabilir bir eğitim anlayışına sahip olan Hârezmî Eğitim Modelini uygulayan okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya gelmek hem deneyim paylaşımını hem de uygulamaya dair görüş alışverişini sağlıyor.

Hârezmî Eğitim Modelinin en dikkat çekici özelliği uygulama sürecinde, farklı bilim dallarında en az 3 öğretmen aynı anda haftada iki saat birlikte derse girerek modelde yer alan beş temel zeminden en az ikisiyle ders tasarımı planlanıp hayatın içinden sorunların öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte belirlenmesidir. Zaten model, teknoloji temelli somutlaştırma, tasarlama ve keşfetmeye dayanma, problem odaklı çalışma, planlı ilerleme ile öğrenci-öğretmen iş birliğine önem vermesiyle öne çıkıyor.

Anlamlı Öğrenme İmkânı

Hârezmî Eğitim Modelini uygulayan okullarımızdan Arnavutköy Taşoluk Anadolu Lisesi'nde bir toplantı yapıldı. Ayrıca Hârezmî Eğitim Modeli uygulama dersinde "Teknoloji bağımlılığının çözümü teknolojiye hâkim olmaktır." tezi öğretmen ve öğrencilerimizle çeşitli boyutlarıyla ele aldı.

Hârezmî Eğitim Modeli süreci her yıl yenilenirken özellikle uygulayıcı öğretmen ve öğrencilerin görüş ve önerileri ile zenginleşiyor. Çünkü eğitim modeli öğrenme sürecinin en önemli değişkeni olan öğrencinin anlamlı öğrenmesi üzerinde temellenmiştir. Hârezmî Eğitim Modelini uygulayan Eyüpsultan Şehit Murat Taş Ortaokulumuzda eğitim yöneticisi ve öğretmenlerimizle süreç değerlendirme yapıldı. Ayrıca Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu Hârezmî Eğitim Modeli uygulama dersinin ardından uygulama ile ilgili öğretmenlerimizle deneyimler paylaşıldı.

12-02-202012-02-202012-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.