İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakırköy Mimar Sinan İlkokulu

Bakırköy Mimar Sinan İlkokulu'ndaki Tasarım-Beceri Atölyeleri açıldı.
Bakırköy Mimar Sinan İlkokulu

Açılış programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Bulgaristan-Sofya Eğitim Müşavirimiz Sayın Şenol Genç, Bakırköy İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Emrullah Aydın, Gençlik Spor İlçe Müdürümüz Sayın Metin Albayrak, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Erol Demir, Tasarım Beceri Atölyeleri İl Koordinatörü Filiz Gülhan, okul yöneticileri, eğitimciler, basın mensupları ile veliler katıldı.

Bilim, Sanat, Spor, Kültür ve Yaşam

Tasarım Beceri Atölyeleri'nin beceri temelli olduğu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı "Açılışından büyük memnuniyet duyduğum Tasarım Beceri Atölyeleri'nin okulumuzdaki öğretim ortamını zenginleştireceğini düşünüyorum. Millî Eğitim Bakanlığımızın özenle yürütüp üzerine tuğlalar eklediği çalışmalar 2023 Vizyonu ile daha da ivme kazandı. Vizyon belgemizdeki en önemli unsurlardan biri çocuklarımızı çok yönlü olarak kuşatan, çocuğu bir bütün olarak değerlendiren Tasarım Beceri Atölyeleridir. Zira atölyeler; çocuklarımızın bilim, sanat, spor, kültür, yaşam alanlarındaki yeteneklerini ortaya koyup geliştirme imkânı bulacakları ortamlardır. Arttırılmış rehberlik ve güçlendirilmiş kariyer ofisleri yaklaşımı ile de desteklenen bir uygulamadır bu aynı zamanda. Üniversitelerimizle yaptığımız işbirlikleriyle eğitime yeni bir bakış açısı getiren önemli bir misyonu var atölyelerin. Tasarım Beceri Atölyeleri, okullarımıza yeni bir boyut katılmasında önemli bir mihenk taşı olduğuna şüphe yoktur. Ülke genelinde ortaya konan hedef İstanbul'da hızlı bir şekilde devam etmektedir. Atölyelerin okulumuza ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Emrullah Aydın ise konuşmasında "Okul sadece matematik formüllerinin öğretildiği yer değildir; hayatın yaşandığı yerdir. Öğretmenlerimizin ince bir dikkatle çocuklarımızı geliştirdiği yerdir. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında rehberlik temasına ağırlık verdik. Okullarımızı eşit standartlara getirmek için çalışıyoruz." dedi.

Bal Peteği Tasarımlı Kütüphane

Okulda kurulan Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik Atölyesi, Yaşam Becerileri Atölyesi, Müzik Atölyesi, Drama ve Eleştirel Düşünce Atölyesi ve Kütüphane alanı ziyaret edildi. Öğrencilerin yaptığı etkinliklerle tek tek ilgilenen İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, atölyelerde tasarım ürünler geliştirecekleri ve bu tasarımlarını gerçekleştirirken çok yönlü düşünmelerinin öğrenme süreçlerini olumlu etkileyeceği konusunda değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca okulda 29 metre karelik alanda bal peteği tasarımıyla kurulan kütüphane alanını da ziyaret eden Yazıcı, dar bir alanda çocukların keyifle kitap okuyabilecekleri bir kütüphane alanı olmasının diğer okullar için de örnek bir tasarım olduğunu belirtti.

Program Tasarım Beceri Atölyeleri'nin okulumuza hayırlı olmasına yönelik dilek ve temennilerle sona erdi.

31-12-201931-12-201931-12-201931-12-201931-12-201931-12-201931-12-201931-12-201931-12-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.