İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Polis Her Zaman Her Yerde

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Destek Programı kapsamındaki "Polis Her Zaman Her Yerde" konulu resim ve şiir yarışması için bir ödül töreni düzenlendi.
Polis Her Zaman Her Yerde

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce ortaokul ve lise öğrencileri arasında resim ve şiir yarışması düzenledi. Çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanmasını amaçlayan Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Destek Programı kapsamında "Polis Her Zaman Her Yerde" adıyla düzenlenen yarışmaya ilgi yoğundu.

Yarışmada dereceye giren ortaokul ve liseli öğrencilere hediyelerinin verildiği ödül töreni 15 Temmuz Şehitleri Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Ödül törenine İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Belma Aldemir, İl Millî Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Sayın Serkan Şahan, okul müdürleri, veliler, öğretmenler, emniyet personeli ve öğrenciler katıldı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan'ın açılış konuşmasıyla başlayan programda, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Belma Aldemir, "Polis, vatandaş ve çocuk ilişkisini geliştirmek, çocuk ve gençlerimizin suça sürüklenmelerini önlemek; millî ve manevi duygularını kuvvetlendirmek amacıyla kültürel çalışmalar yürütüyoruz. Vatandaşlık hak ve ödevlerini pekiştirmek, millî kültür dokusunu oluşturarak bireylerin devletle aralarındaki bağı ve köprüleri kuvvetlendirmeyi de içeren bu programda İl Emniyet Müdürlüğü personelleri öğrencilerle bir araya gelerek samimiyet ve muhabbeti daha da pekiştirdi. Çalışmamız bu özel bağa güzel bir katkı sağladı." şeklinde konuştu.

Programda konuşan Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Timur Tuğral ise, bu samimiyet ve muhabbete atıfta bulunarak birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca oluşturulacak yeni proje ve ortak çalışmalara her zaman açık olduklarını belirtti. Tuğral,  "Öğrencilerimizin Tuzla'dan Silivri'ye kadar yarışmaya büyük bir ilgi göstermeleri mutluluk verici. Bu, aynı zamanda polise duyulan güvenin de göstergesi.  Ayrıca belirtmek gerekir ki, bu yarışmada kaybeden ya da kazanan yok, tüm öğrencilerimiz kazandı." dedi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler şöyle sıralandı:

Liseler Arası Resim Yarışması

Birinci: Ayşe Tamay Görkey - Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi

İkinci: Edanur Efil - Tuzla Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi

Üçüncü: İrem Gemici - Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi

Liseler Arası Şiir Yarışması

Birinci: Bircan Bektaş - Tuzla Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi

İkinci: İlayda Torun - Tuzla Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi

Üçüncü: Ahmet Yiğit Kılınç - Bakırköy MEV Koleji Özel Basınköy Anadolu Lisesi

Ortaokullar Arası Resim Yarışması

Birinci: Elfin Gürses - Pendik Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

İkinci: MadinaYusuphodjaeva - Esenyurt Büyükçekmece Özel Çınar Ortaokulu

Üçüncü: İrem Bayar - Beylikdüzü Gürpınar 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

Ortaokullar Arası Şiir Yarışması

Birinci: Zahide İpek Özdin - Pendik Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

İkinci: Nurefşan Sezen - Pendik Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Üçüncü: Ayşe Kadriye Yıldırım - Silivri Kavaklı Ortaokulu

Okul yöneticileri, dereceye giren öğrenci ve ailelerinin de hazır bulunduğu programda öğrencilere ödülleri takdim edildi, program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

31-12-201931-12-201931-12-201931-12-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.