İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Esenler Tasarım-Beceri Atölyeleri

Esenler Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu'nda Tasarım-Beceri Atölyeleri açıldı.
Esenler Tasarım-Beceri Atölyeleri

Esenler Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu'nda Tasarım-Beceri Atölyeleri açılışı yapıldı. Açılış programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Esenler İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın M. Nurettin Aras, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok, yöneticilerimiz, öğrenci ve veliler katıldı.

Bilim, Sanat, Spor, Kültür ve Yaşam

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı konuşmasında "Tasarım-Beceri Atölyeleri 23 Ekim 2018'de açıklanan ve yol haritamız hâline gelen 2023 Vizyon Belgemizin çok önemli yeniliklerinden biri. Tasarım-Beceri Atölyeleri çocuklarımızın bilim, sanat, spor, kültür, yaşam alanlarındaki yeteneklerini ortaya koyup geliştirme imkânı bulacakları ortamlar. Çocuklarımızın öğretim kademeleri arasındaki geçişlerinde, üniversitedeki kariyer yönelimlerinde Tasarım-Beceri Atölyeleri'ne çok önemli bir anlam yüklüyoruz. Küçük düzenlemeler ve az maliyetlerle bile çocuklarımızın kullanabilecekleri, öğretmenlerimizin hayat katabilecekleri bir ortam haline getirmeyi başarabiliriz." dedi.

Tasarım-Beceri Atölyeleri ile öğrenme ortamlarının, materyallerinin öğretim tekniklerinin ve etkinlik içeriklerinin zenginleştiğini belirten Yazıcı, "Böylece çocuklarımıza daha iyi öğrenme ortamları sunarak onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Bu çalışmaya inanan, destek olan, çocuklarımız için bu ortamlar için çaba harcayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Güzel çocuklarımız, güzel ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor; kolaylıklar ve başarılar diliyorum."  şeklinde konuştu.

Tasarım ve Çok Yönlü Gelişim

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz M. Nurettin Aras ise konuşmasında, "Okulumuz imkânları dâhilinde çok önemli çalışmalar yaparak Tasarım-Beceri Atölyelerini hayata geçirmişlerdir. Atölyelerimizin tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi. 

Okulda kurulan Yazılım-Tasarım Atölyesi, Ahşap-Metal Atölyesi, Drama ve Eleştirel Düşünce Atölyesi, Salon Sporları Atölyesi ziyaret edildi. Öğrenciler Yazılım-Tasarım Atölyesi'nde gerçekleştirdikleri robotik çalışmalarını, Ahşap-Metal Atölyesi'nde ahşap çubuklardan yaptıkları tasarımları ve ahşap okul logolarını, Salon Sporları Atölyesi'nde tırmanma ve kelime oyunu etkinliklerini, Drama ve Eleştirel Düşünce Atölyesi'nde ise çevre ve geri dönüşüm konusundaki tiyatro etkinliklerini sergilediler.

Öğrencilerin yaptığı etkinliklerle tek tek ilgilenen İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, atölyelerde tasarım odaklı olarak yapılan çalışmalarla öğrencilerin çok yönlü olarak gelişecekleri konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Program Tasarım-Beceri Atölyeleri'nin okulumuza hayırlı olmasına yönelik dilek ve temennilerle sona erdi.

20-11-201920-11-201920-11-2019

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.