İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı'nın 10 Kasım Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Levent Yazıcı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı'nın 10 Kasım Mesajı

Vefatının 81. yıl dönümünde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle yâd ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal'le birlikte ahirete irtihal eden tüm gazi ve şehitlerimize de minnettarlığımı ifade ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal, vatanımızı ve milletimizi kurtarabilmek için, askerliği bırakıp serbest olarak milletin başına geçerek, milleti tek vücut bir hâle getirdi.  Bu birlikten doğan kudret ve millî güçle başarılı oldu. Nitekim Millî Mücadelenin elle tutulur sonucunu bütün dünya gördü. Cumhuriyetimizin tüm önemli tarihleri gibi 10 Kasım'ları da ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma mirasına sahip çıkan bir anlayışla değerlendirmeli, Atatürk'ü sadece anmakla kalmamalı, mücadelesini ve ideallerini de anlamaya çalışmalıyız. Öğrencilerimize vatan aşkıyla dolu bir gencin, bir milletin önderi olmaya giden yolunun kilometre taşlarını kavratmalıyız. Ayrıca bizler de Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadele'yi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihini anlattığı Nutuk'u başta olmak üzere yayımlanmış not defterlerini, mektuplarını, askeri raporlarını, yaptığı konuşmaları dikkatle okumalıyız ki, gelecek ümitlerimiz daha da sağlam olsun.

Bu duygularla bir kez daha büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve saygıyla anıyorum. Bu toprakları bizlere vatan hâline getirmek için bin yıldır gözlerini kırpmadan ölümün üzerine yürüyen tüm şehit ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Levent YAZICI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.