İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hârezmî Eğitim Modeli Öğretmen Eğitimleri

Hârezmî Eğitim Modeli kapsamında düzenlenen 34 farklı eğitime 10 bin öğretmenimiz katıldı.
Hârezmî Eğitim Modeli Öğretmen Eğitimleri

Bilgi ve teknoloji çağında öğretmen yeterlilikleri 2023 Vizyon Belgesinde de yerini alan bir konudur. Toplumsal değişimin sağlanması, yapılan her türlü reform ve iyileştirme çabalarının başarısı uygulamada büyük ölçüde öğretmenlerin mesleki yeterliliklerine, algılarına ve adanmışlıklarına bağlıdır.

Somutlaştırma, Tasarlama ve Keşfetme

Tüm okul türlerinde ve yaş gruplarında uygulanabilir bir eğitim anlayışına sahip olan Hârezmî Eğitim Modeliuygulama başarısı için uygulayıcı öğretmenlerin gelişimine önem vermesiyle fark yaratıyor.

Dünyayı etkisi altına alan salgın sebebi ile eğitim sürecimize çevrimiçi platformlarda teknolojinin imkânlarından yararlanarak devam ediyor.Zaten Hârezmî Eğitim Modeli, teknoloji temelli somutlaştırma, tasarlama ve keşfetmeye dayanma, problem odaklı çalışma, planlı ilerleme ile öğrenci-öğretmen iş birliğine önem vermesiyle öne çıkıyor.

Yenilenme ve Dönüşüm Süreci

 Bu kapsamda uygulayıcı öğretmenlerimiz alanında uzman akademisyen ve konuşmacılarla çevrim içi olarak bir araya geldi. Alan bilgisinden pedagojik yaklaşımlara, kültürel öğretilerden dijital becerilere kadar pek çok konu alanında eğitim alma şansı bulan uygulayıcı öğretmenlerimiz,  birbirleriyle bir arada olarak olup çalışma fırsatı yakaladı.

Hârezmî Eğitim Modeli süreci her yıl yenilenirken özellikle uygulayıcı öğretmen ve öğrencilerin görüş ve önerileri ile zenginleşiyor. Çünkü eğitim modeli öğrenme sürecinin en önemli değişkeni olan öğrencinin anlamlı öğrenmesi üzerinde temellenmiştir. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine yönelik eğitimleri ve yeni içerikleri onlara sunmaya devam edenHârezmî Eğitim Modeli kapsamındaki 34 farklı eğitime10 bin öğretmenimiz katıldı.

Çevrim içi eğitimlerde, elektronik portfolyo kullanımı, erken çocukluk döneminde web 2.0 araçları, ters yüz öğrenme, dijital içerik üretme,  masalların eğitimdeki rolü,  çocuklarla felsefe, kavram haritaları oluşturma, oyunlaştırma ile aktif öğrenme- yaratıcı drama eğitimi, temel algoritma kodlama kursu, disiplinlerarası yaklaşım ile ders tasarımı, uzaktan eğitimde zekâ oyunları gibi konular işlendi.

06-01-202106-01-202106-01-202106-01-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.