İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HÂREZMÎ EĞİTİM MODELİ İLÇE KOORDİNATÖRLERİ UYUM SEMİNERİ

Hârezmî Eğitim Modeli çerçevesinde ilçe koordinatörlerimiz için çevrim içi bir seminer düzenlendi.
HÂREZMÎ EĞİTİM MODELİ İLÇE KOORDİNATÖRLERİ UYUM SEMİNERİ

Bilgi ve teknoloji çağında öğretmen yeterlilikleri 2023 Vizyon Belgesinde de yerini alan bir konudur. Toplumsal değişimin sağlanması, yapılan her türlü reform ve iyileştirme çabalarının başarısı uygulamada büyük ölçüde öğretmenlerin mesleki yeterliliklerine, algılarına ve adanmışlıklarına bağlıdır.

Yenilik, Daima

Tüm okul türlerinde ve yaş gruplarında uygulanabilir bir eğitim anlayışına sahip olan Hârezmî Eğitim Modeli uygulama başarısı için uygulayıcı öğretmenlerin gelişimine önem vermesiyle fark yaratıyor.

Hârezmî Eğitim Modeliteknoloji temelli somutlaştırma, tasarlama ve keşfetmeye dayanma, problem odaklı çalışma, planlı ilerleme ile öğrenci-öğretmen iş birliğine önem vermesiyle öne çıkıyor.

Hârezmî Eğitim Modeli süreci her yıl yenilenirken özellikle uygulayıcı öğretmen ve öğrencilerin görüş ve önerileri ile zenginleşiyor. Çünkü eğitim modeli öğrenme sürecinin en önemli değişkeni olan öğrencinin anlamlı öğrenmesi üzerinde temellenmiştir.

Çevrim İçi Eğitim

Bu kapsamda koordinatörlerimiz alanında uzman konuşmacılarla çevrim içi olarak bir araya geldi.  Koordinatörlerimiz alan bilgisinden pedagojik yaklaşımlara, kültürel öğretilerden dijital becerilere kadar pek çok konu alanında eğitim alma şansı buldu. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine yönelik eğitimleri ve yeni içerikleri onlara sunmaya devam eden Hârezmî Eğitim Modeli çerçevesinde ilçe koordinatörlerimiz için çevrim içi bir seminer düzenlendi.

14 ilçe koordinatörünün katıldığı seminerde eğitmen Seçkin Akyıldız ve Ayşe Kızıltan Ütkü Hârezmî Eğitim Modeli uygulama süreçlerinin esasları, koordinatörlerin görev ve sorumlulukları hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Çevrim içi eğitimde ekibe yeni katılan koordinatörlerimizin süreç hakkında bilgi sahibi olması ve uyum sağlaması hedeflendi.

Hârezmî Eğitim Modeli eğitim alanındaki yenilikçi uygulamalarını ve süreçlerini daha çok öğretmen ve öğrenciye ulaşması amacıyla geliştirip, büyüterek devam ediyor. Zira problem çözme yetisine, yaratıcı düşünme ve etkili iletişim becerilerine sahip bireylerin yetişmesine imkân sağlamayı hedefliyor. Ayrıca öğrencilerimizin, yaratıcı, dil becerileri yüksek, öğrenmeye açık, özgüven ve sorumluluk sahibi, sağlıklı ve mutlu kişiler olmaları amaçlanıyor. 

Göreve yeni başlayan koordinatörlerimizin eğitici eğitimi 27-28 Eylül tarihinde yüz yüze hizmet içi eğitimle gerçekleşecek.

 21-09-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.