İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hârezmî Eğitim Modeli İçerik Geliştirme

Hârezmî Eğitim Modeli gelişerek, değişerek yol alıyor.
Hârezmî Eğitim Modeli İçerik Geliştirme

Hârezmî Eğitim Modeli planlama ve problem çözme yetisine, eleştirel, yaratıcı düşünme ve etkili iletişim becerilerine sahip, kendini geliştirebilen, ulusal ve uluslararası ölçütlerde bilgi, beceri, tutum ve davranışın kazandırılması ile girişimci, yenilikçi, yaratıcı, dil becerileri yüksek, iletişime ve öğrenmeye açık, özgüven ve sorumluluk sahibi, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine imkân sağlamayı hedeflemektedir.

Hârezmî Eğitim Modeli planlaması kapsamında İl Hârezmî ekibi tarafından gerçekleştirilen toplantıya katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı Hârezmî Eğitim Modeli uygulama sürecini değerlendirdi. Daha sonra eğitim faaliyet ve etkinlikleri planlandı.  Uygulama okullarımızın Hayatın İçinden Sorunlarını (HİS) oyunlar, atölyeler, sahne performansları ve bildirilerle anlatıp göstereceği eğitim şenliğinin tarihi 16-17 Haziran 2020 olarak belirlendi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Kütüphanesinde Hârezmî Eğitim Modeli eğitici eğitimi içerik geliştirme toplantısı yapıldı. İlgili ilçe koordinatörleri ve İl Hârezmî ekibi ile gerçekleştirilen toplantıya katılan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Murat Altınöz farklı disiplinlerin eş değerde yer aldığı ve bilgi işlemsel düşünme becerilerinin hayata adapte edildiği eğitim sürecinde öğretmen eğitimlerinin önemini vurguladı. Sadece öğrenciyi değil öğretmeni de bir adım ileri taşıyan Hârezmî Eğitim Modeli çalışmalarının güncellenerek ilerlediğini beyan etti.  Toplantıda Hârezmî Eğitim Modeli eğitici eğitiminin içeriği planlandı.

Hârezmî Eğitim Şenliği organizasyonu toplantısına ise ilgili ilçe koordinatörleri, İl Hârezmî ekibi katıldı. Yıl sonu Hârezmî Eğitim Şenliği için alternatif şenlik alanları ve imkânları ile ilgili çalışmalar yapıldı. Şenlik heyecanının herkesin yüzünden okunduğu toplantı oldukça verimli geçti.

18-02-202018-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.