İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT YAYIN GRUBUYLA OKUMA KÜLTÜRÜ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Okuma Kültürü “Yazarlar Okullarda Projesi” kapsamında, öğretmenlerin ve öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayat Yayın Grubu arasında  05/01/2016 tarihinde  protokol  imzalandı.
HAYAT YAYIN GRUBUYLA OKUMA KÜLTÜRÜ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız: ‘Okuma kültürü ile ilgili olarak akademik çalışmaların desteklenmesi önemli bir gelişmedir, bu konuda öğretmenlerimizin imkanlarını artırmaktan ve gelişimlerine destek olmaktan mutluyuz.’ dedi. Hayat Yayıncılık Genel Müdürü Hayati Bayrak: ‘Maksadımız okuma kültürü ile değerler eğitimini birleştirmektir. Türkiye’nin diğer şehirlerinden de okuma kültürü ile ilgili işbirliği çalışmaları hazırlanmaktadır; fakat süreç onlarda İstanbul’daki kadar hızlı işlemiyor. İstanbul edebiyatta, kültürde, sanatta her zaman avantajlı olmuştur. Biz bu avantajı konuyla ilgili bize düşen hizmet noktasında değerlendirmek arzusundayız. Bu şerefli görev bizi ziyadesiyle bahtiyar etmektedir.”  dedi.

Protokol kapsamında 50 kişilik öğretmen grubuna akademisyen yazarlar tarafından çocuk edebiyatı ürünlerinin yapısı, kurgusu, değerler örgüsü, saha kültürüne uygunluğu ve modern çağın gerekleri ile kadim değerlerin doğru eşleştirilmesi üzerine 30 saatlik eğitim verilecektir. Sertifikalı eğitim programından ayrı olarak alan/branş öğretmenlerine yönelik 18 saatlik eğitimler verilecektir. İlk üç eğitimin konu başlıkları şunlardır: “Dil ve Okuma Zekası”, “Kadim Değerler ve Kişisel Gelişim”, “Edebiyatta Kültürel Yansımalar”.

Yapılacak eğitimler Hayat Yayın Grubu Genel Merkezindeki eğitim alanlarında yapılacak ve iaşe ibate giderleri ilgili sponsorlar tarafından karşılanacaktır.   

 06-01-201606-01-2016

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.