İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Paylaşınca Daha Güzel

Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevinde kalan emekli öğretmenlerimizi unutmadık.
Hayat Paylaşınca Daha Güzel

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Vizyon Projelerinden Öğretmeniyle Güzel İstanbul, öğretmenin mesleki rolü ve toplumdaki statüsü konusunda yapılacak etkinliklerle, eğitim sistemimizin temel taşı olan öğretmenin yeterliliğini, fedakârlığını, diğerkâmlığını ortaya koyarak toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevinde kalan öğretmenlerimiz ile Şişli Öğretmenevinde bir araya gelindi. Bu özel etkinlik, emekli öğretmenlerimizi yeniden özlemini duydukları öğretmenlik günlerine döndürdü, onlara keyifli bir akşam yaşattı.

Ülkemizin bugününe, geleceğine çok önemli katkılarda bulunmuş öğretmenlerimizi unutmak istemediklerini ifade eden proje koordinatörü Alper Eraslan, “Emekli öğretmenlerimiz bizim için çok değerli. Onlara borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Ayrıca hayatın ancak birileri ile paylaşınca daha güzel olduğunu da unutmamalıyız.” dedi. Her bireyin çevresindekilere zaman ayırması gerektiğini vurgulayan Eraslan, amaçlarının huzurevindeki öğretmenlerle beraber birkaç saati paylaşıp huzuru birlikte yaşamak olduğunu dile getirdi.

Çok yoğun duyguların yaşandığı programda, emekli öğretmenlerimizle sohbet edildi. Eski günleri yeniden yaşayan öğretmenlerimiz dünyaya yeniden gelseler yine öğretmen olmak isteyeceklerini belirttiler. Hatıraların eşlik ettiği programda Türk halk müziği ile Türk sanat musikisinden parçalar icra edildi.

10-12-201810-12-201810-12-201810-12-201810-12-201810-12-201810-12-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.