İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HASTANEDE ÇOCUK OLMAK" RESİM VE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Öğretmenim Elimi Tut" Projesi kapsamında, hastanede tedavi gören öğrencilerin yaptığı resimler ve fotoğraflar sergilendi.


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Öğretmenim Elimi Tut" Projesi kapsamında ikincisi düzenlenen öğrencilerin yağlı boya eserleri ve öğretmen fotoğraflarından oluşan "Hastanede Çocuk Olmak" resim ve fotoğraf sergisi, Üsküdar'da bulunan Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi'nde açıldı.

Sergi açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İstinye Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Sergiyi dolaşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, "Çocuklarımızın hem gerçek yaşamlarını yansıtan fotoğraflar, hem kendilerinin duygu düşüncelerini ifade ettikleri resim çalışmaları var. Bir yandan da aldıkları resim ve görsel sanatlar alanındaki ek çalışmalar var. Bu çocuklarımızın eğitim ve iyileşme süreçlerine çok önemli katkı sağlıyor. O yüzden İl Sağlık Müdürlüğümüzle yaptığımız bu çalışma çok önemliydi. Bu süreçte bu projeye inanan İl Sağlık Müdürümüzün, hastane sınıfı açılan hastanedeki başhekimlerimizin, yöneticilerimizin, doktorundan hasta bakıcısına kadar bütün sağlık personelimizin her birisinin bu projede ayrı bir yeri ve önemi var. Burada da yine İstinye Üniversitemizin de çok değerli katkıları var. 80 kadar öğrencimizin yaptığı çalışmalar, eserler burada. Bunlar 14 hastanede, yatarak tedavi gören çocuklarımızın eserleri. Güzel bir çalışma. Bütün öğrencilerimizin de ziyaretlerine açık olacak." dedi.

Öğretmenim Elimi Tut Projesi kapsamındaki çalışmaların önemini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yazıcı, çocuklarımızın tedavi süreçlerinde yanlarında olmak istediklerini belirtti.  Yazıcı, "Bu eğitim ve etkinliklerle çocuklarımızın hayatla olan bağlarını güçlendiriyoruz. Sürece Öğretmenim Elimi Tut Projesine isim veren öğretmenlerimizin ayrı bir katkısı söz konusu. Çünkü onlar mevcut olan alışageldiğimiz okul ortamındaki sınıflarından çıktılar ve çocuklarımızın nerede olduklarına bakmaksızın onlarla birlikte oldular. Onlara moral oldular, umut oldular, destek verdiler. Tam da öğretmenin yüreğine yakışır bir çalışma yürüttüler. Ben bu çerçevede onların her birisine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabii ki bu çalışmaları yürüten destekleyen birim yöneticilerimize, meslektaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ise, "Hem bir üniversite rektörü olarak hem de yıllarca başhekimlik yapmış bir insan olarak heyecanlıyım şu anda. Bu çocukların hastane ortamında eğitimlerini sürdürürken kültürle sanatla buluşturulmasının ne kadar önemli olduğunu, onların iyileşmesi ve rehabilitasyonu için çok önemli katkılar sağladığını bilen bir insanım alandan geldiğim için. Bu bağlamda da çok güzel bir çalışma." diye konuştu.

Program sonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'e plaket sundu.

24-10-202224-10-202224-10-202224-10-2022

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.