İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gündem: 2023 Eğitim Vizyonu

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, nasıl ekip olacağımızın, nasıl iyileşeceğimizin, nasıl gelişeceğimizin yol haritası için İstanbul’da.
Gündem: 2023 Eğitim Vizyonu

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyonu doğrultusunda çok önemli buluşmalar için yarın İstanbul’a geliyor. İkisi öğretmenlerimizle biri velilerimizle olmak üzere üç değerli buluşmada, 2023 Eğitim Vizyonu, millet ödevi olarak eğitim, çocuklarımızın geleceği, eğitimde büyük reformları hayata geçirebilmenin şartları enine boyuna konuşulacak.

 Ayrıca öğretmenliğin ontolojisi, yeni bir hikâye için beraber hareket etmenin gerekliliği, mesleki ve teknik eğitim, erken çocukluk eğitimi, ölçme değerlendirme, okul profili çalışması, mesleğim hayatım portalı,  tasarım beceri atölyeleri,  dijital kapitalizm, büyük bir geleceğe hazırlanmak, çoklu iş birlikleri gibi pek konu ele alınacak. Bu bağlamda eğitim hayatımızda büyük dönüşümü sağlamak için hep beraber hareket etmenin gerekliliği üzerinde durulacak.

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, yarın önce Üsküdar Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde Anadolu yakasındaki öğretmenlerimizle bir araya gelecek. “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” çerçevesindeki bu ilk buluşmaya Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Maltepe, Ümraniye, Üsküdar, Adalar, Kartal, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Tuzla ve Şile ilçelerimizden öğretmenlerimiz katılacak.

2023 Eğitim Vizyonu perspektifiyle şimdiden geleceğe ufuk çizecek olan buluşmada, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinden yaklaşık 750 eğitimci yer alacak.

Ziya Öğretmen ile Veli Buluşmaları

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, yarın öğleden sonra Ümraniye Atakent Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde “Ziya Öğretmen ile Veli Buluşmaları” programına katılacak.

Türkiye’de bir ilk olan bu önemli buluşmada Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Maltepe, Ümraniye, Üsküdar, Adalar, Kartal, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Tuzla ve Şile ilçelerimizden velilerimiz yer alacak.

Bakanımız Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu üzerinde duracak.  Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ilkokul ve ortaokullarda sanat, bilim, kültür, spor ve yaşam ana temalarıyla hayata geçirilen tasarım ve beceri atölyelerini anlatacak.

Çocukların sahip olduğu yeteneklerin uygulama düzeyinde geliştirilmesi, el becerilerinin artırılması amacıyla kurulan tasarım ve beceri atölyeleri yanında okul veli bütünleşmesinin önemi üzerinde duracak. Programa, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademeleri ile okul aile birliği başkanlarından oluşan yaklaşık 450 velimiz katılacak.

Son Durak Avrupa Yakası

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk,  Kağıthane Osmanlı Arşivleri Kongre Salonu’nda ikindi sularında Avrupa yakasındaki öğretmenlerimizle bir araya gelecek. “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” kapsamındaki toplantıya Bakırköy, Bayrampaşa, Bahçelievler, Beşiktaş, Beyoğlu, Eyüpsultan, Fatih, Kağıthane, Sarıyer, Şişli ve Zeytinburnu ilçelerimizden öğretmenlerimiz katılacak. Öğrencilerimizin tüm yönleriyle gelişimi ve mutluluğu için yapılan çalışmaları fark etme imkânı sunacak bu önemli buluşmada okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizden toplam 650 öğretmenimiz yer alacak.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.