İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı görev değişikliği nedeniyle bir mesaj yayımladı.
GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ MESAJI

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından 26 Ağustos 2018 tarihinde şahsıma tevdi edilen İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevini bugün itibarıyla tamamlayarak Sayın Bakanımız Yusuf TEKİN'in takdirleriyle Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Üyesi olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bundan sonra da kader çerçevesinde güzel ülkemizin eğitimi için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.

 

Birlikte adım attığımız bu yolculukta, geride başarılar ve güzel anılarla dolu beş yıl bıraktık. Her bir anını coşku ve heyecanla yaşayarak, her bir detayını özenle geçirdiğimiz bu dönem boyunca, yarınları inşa etmenin mutluluğunu beraber tattık.

 

Hayatın bütünlüğünü kaçırmayan geniş kapsamlı projelerimizi ve tüm etkinliklerimizi, hepimize yeni bir bakış açısı sunan Bakanlığımızın eğitim vizyonu doğrultusunda planladık.  Çocuklarımızın bütünlüklü gelişimi için merakla, azimle ve sorumlulukla kendimizi geliştirmemiz gerektiğine inanarak, ortak faydayı esas alan, adil ve kapsayıcı bir eğitim için hep beraber iş birliği içinde hareket ederek karşılıklı öğrenmeleri artırdık. Kadim şehrimiz İstanbul'umuzda; geleceğimiz öğrencilerimiz için huzur ve istikrarı, umut ve heyecanı koruyarak eğitimde "Türkiye Yüzyılı" hedeflerimize beraber yürüdük.

 

Dünyanın incisi İstanbul'umuzun eğitim sorumluluğunu birlikte taşıyarak geçirdiğim süre zarfında; eğitimin her alanında sizlerle birlikte çok önemli mesafeler almış, çok değerli kazanımlar elde etmiş olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum. Ekip ruhuyla çalışarak salgın sürecinin ve deprem felaketinin ağır yüklerini hafifleterek kaybolan umutların, kırılan hayallerin eğitim camiamızda açtığı yaraları birlikte iyileştirmeye gayret ettik.

 

Sizlerle birlikte eğitim sistemimizi daha ileri bir noktaya taşımak, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, öğrencilerimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için gece gündüz demeden çalıştık. Ülkemizin dinamizm kenti İstanbul'umuzda yürüttüğümüz yoğun çalışmalarla sizler, her zaman sorumluluklarınızı en iyi şekilde yerine getirerek yüklendiğiniz emanetin hakkını verdiniz.

 

Çocuklarımızın eğitimi ve mutluluğu için sizlerle bir arada çalışmaktan ziyadesiyle memnun oldum. Yüz güldüren, ümitlendiren, göğüs kabartan çocuklarımızın çok yönlü gelişimi için sabır, inanç ve kararlılıkla çaba harcayan eğitim camiamızın tüm neferlerine, yenilikçi çalışmalarımıza değer katan okul ve kurumlarımızda birlikte emek verdiğimiz çalışma arkadaşlarıma, valilerimize, ilimizin milletvekillerine, sendikalarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, velilerimize ve tüm eğitim gönüllülerimize, mesai kavramını aşan, özverili ve samimi gayretleri için ayrı ayrı teşekkür ediyor, gelecekteki çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Görev sürem boyunca şahsıma duyulan güvene ve gösterilen teveccühe layık olabilmek için siz mesai arkadaşlarımla birlikte yüksek sorumluluk bilinci ve özveriyle taşıdığımız hizmet bayrağını bugün huzurla ve güvenle değerli meslektaşım Sayın Murat Mücahit YENTÜR'e devrediyorum.

 

İnanmak, zorlukları aşmayı sağlayacak imkânlar açar insanın önünde. Ve her imkân, hayatın sunduğu sonsuz mümkünatın kapılarını aralar. Yeter ki insanın en büyük hazinesi olan çalışmak ve hayata ümitle bakmak bir araya gelebilsin. Sağlıcakla kalın. Allah'a emanet olun...

 

                                                                                                            Levent YAZICI

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.