İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gezici Sağlık Taraması

Eyüpsultan Prof. Kaya Gürsel Ortaokulu'nda 14 Kasım Dünya Diyabet Günü farkındalık etkinlikleri düzenlendi.
Gezici Sağlık Taraması

Sağlık hizmetlerinden yeterince yararlanamayan, maddi imkânları yetersiz kesimlere temel sağlık hizmeti vermek amacıyla başlatılan Gezici Sağlık Projesi, okulların açık olduğu dönemlerde temel eğitim okullarında, okulların kapalı olduğu dönemlerde maddi imkânları yetersiz vatandaşlarımızın yaşadığı yerleşim birimlerinde mobil sağlık araçları ile gerçekleştiriliyor. 

Proje kapsamında göz ve genel sağlık hizmeti vermek üzere tasarlanarak modern tıbbi cihazlarla donatılan ve çalışılacak yerde şehir cereyanına bağlanan her bir araçta birer uzman doktor, birer hemşire ve birer ulaşım görevlisi hizmet veriliyor. Doktorların kısa sürede tanıya varmasına yardımcı olacak tıbbi cihazlarla donatılan araçlar"göz sağlığı" ve "genel sağlık " muayene hizmeti sunuyor.

Farkındalık Etkinlikleri

14 Kasım Dünya Diyabet Günü farkındalık etkinlikleri bağlamında Eyüpsultan Prof. Kaya Gürsel Ortaokulu öğrenci, veli ve öğretmenleriyle buluşan sağlık ekipleri bir yandan veli izni dâhilinde öğrencileri sağlık taramasından geçirirken, diğer yandan isteyen tüm öğretmenlere diyabet ölçümü yanında diğer muayene hizmetlerini sundu.

Ayrıca diyabet konusundaki farkındalığı ve bu konuya yönelik bilinçlendirmeyi sağlamak maksadıyla da öğrenci ve öğretmenlere yönelik bir seminer düzenlendi. Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan ve Uzman Dr. Şima Filizer öğrenci ve öğretmenlerimizin sorularını cevapladı.

15-11-201915-11-201915-11-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.