İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ KAPSAMINDA TUZLA'DA KİTAP FESTİVALİ DÜZENLENDİ

İl Müdürlüğümüzce yürütülen Geleceğin Yazarları Projesi kapsamında Tuzla ilçemizde düzenlenen Kitap Festivali, İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün teşrifleriyle gerçekleştirildi.
GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ KAPSAMINDA TUZLA'DA KİTAP FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Geleceğin Yazarları Projesi kapsamında Tuzla ilçemizde düzenlenen Kitap Festivali Tuzla sahil alanında büyük bir coşkuyla açıldı.

Davul-ritim ekibinin gösterisiyle başlayan program, açılış konuşmalarıyla devam etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, " Yarının sahipleri olacak çocuklarımıza vicdan, merhamet ve ahlak temelli bir anlayışı aktarabilmenin en önemli yollarındandır kitap. Çünkü kitap, kalbi yumuşatır, başkalarının acısını hissedebilmeyi, başkalarının mutluluğuyla mutlu olmayı öğretir bizlere. Bizler de Geleceğin Yazarları Projesi kapsamında çocuklarımızın kitaplarla kurduğu ünsiyeti daha da geliştirmek ve yazma sürecini de bu işin içerisine katarak, bütüncül bir gelişim imkânı sağlamayı amaçlıyoruz." şeklinde konuştu.

"Çocuklarımızın kelimelerle kurduğu ünsiyetin, hayatlarının bütününde onlara çok önemli kapılar açacağını biliyoruz"

Konuşmasının devamında Geleceğin Yazarları Projesi'nin önemine değinen Yentür, "Çocuklar yazdıklarıyla kendilerini ifade ettikçe okumadan sevk alacaklar. Okudukça da keşfedecek, kendilerine yol ve yön bulacaklardır. Bütün zor yürüyüşler ilk adımla başlar. Önemli olan ilk adım atma cesaretini çocuklarımıza aktarabilmektir. Biz inanıyoruz ki bu proje vesilesiyle nice şair,  yazar, düşünce insanları ve fikir önderleri çıkacaktır. Küçücük ellerde tutulan o kalemin, büyük kelimelere; büyük kelimelerin de büyük eserlere dönüşmesi bizleri çok mutlu ediyor.  Kalemin ve kelâmın gücüne inanıyoruz. Çocuklarımızın kelimelerle kurduğu ünsiyetin, hayatlarının bütününde onlara çok önemli kapılar açacağını biliyoruz." ifadelerinde bulundu.

Tuzla'daki 41 okulumuzun katıldığı projede öğrencilerin eserlerinden oluşan kitapların lansmanı ve imza töreni gerçekleşti. Öğrencilerimiz, kendi yazılarının bulunduğu kitapları imzalayarak geleceğin yazarları olma yolculuklarına ilk adımlarını atmış olmanın mutluluğunu yaşadı.

Geleceğin Yazarları Projesi, çocuklarımıza okuma-yazma kültürünü kazandırmak, şiir, öykü, masal, anı, fabl, tekerleme gibi alanlarda eser üretebilecek alt yapıyı sağlamak, milli, manevi kültürel ve evrensel değerlerin dil aracılığıyla aktarılmasını amaçlayan bir projedir.

16-05-202416-05-202416-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.