İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GELECEĞİN YAZARLARI" PROJESİ KAPSAMINDA İL GENELİ KİTAP FUARI GERÇEKLEŞECEK

İl Müdürlüğümüzce yürütülen "Geleceğin Yazarları" projesi kapsamında Fatih Yedikule Hisar'ında yapılacak "Geleceğin Yazarları Kitap Fuarı", 24 Mayıs'ta Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in teşrifleriyle açılıyor.


Fatih Belediyesi ev sahipliğinde Yedikule Hisarı'nda açılacak olan Fuarda 39 ilçemizdeki öğrencilerinin kaleme aldığı kitaplar okuyucularıyla buluşuyor.

Pendik Belediyesi ve Rami Kütüphanesi'nin de paydaşı olduğu fuar, 24 Mayıs Cuma günü Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in teşrifleriyle açılacak.

Minyatür Kitap Atölyesi, Yapay Zekâ ile Kitap Yapım Atölyesi, Uçurtma Atölyesi gibi birçok etkinliğin de olacağı fuara, 700 okulumuz ürettikleri 500 eserle katılım sağlayacak. Proje kapsamında öğrencilerimizin eserlerinden oluşan 500 farklı kitabın lansmanı ve imza töreni gerçekleşecek.

Yarının yazarları bugünden yetişiyor

İl Müdürlüğümüzce hayata geçirilen "Geleceğin Yazarları" projesi, çocuklarımıza okuma-yazma kültürünü kazandırmak, şiir, öykü, masal, anı, fabl, tekerleme gibi alanlarda eser üretebilecek alt yapıyı sağlamak, millî, manevi kültürel ve evrensel değerlerin dil aracılığıyla aktarımını sağlamayı amaçlıyor.

İlkokul 2. sınıftan başlayarak, ortaokulu da kapsayan geniş bir sınıf düzeyinde yürütülen projede, 700 okulumuzdaki yüzlerce öğretmenimiz ve binlerce öğrencimiz ürettikleri 500 eserle aktif olarak görev aldı.

Küçücük ellerde tutulan kalemin, büyük kelimelere; büyük kelimelerin de büyük eserlere dönüşmesi sürecinin hayaliyle başlayan Geleceğin Yazarları Projesi; yazdıkları eserlerle kendilerini keşfeden çocuklarımıza, geleceğin yazarları olma yolculuklarına ilk adımlarını erken yaşta atma farkındalığı kazandırmaktadır.

'İnsanlığın Kalbi Filistin' kitabı lansmanı

Geleceğin Yazarları Projesi, aydınlık yarınlarımızın ümidi olan çocuklarımıza okuma ve yazma, kendilerini ifade edebilme gibi becerilerinin yanında, empati kurma ve tüm acılara duyarlı olma farkındalığı kazandırmayı da amaçlıyor.

Bu amaçla birçok yayınevi ve çocuk kitabı yazarlarının da davet edildiği kitap fuarında, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce özel bir kitap da hazırlandı. 'İnsanlığın Kalbi Filistin' adlı kitap, Gazze'de yaşanan soykırıma dikkat çekmek isteyen öğrencilerimiz tarafından kaleme alınan yazılardan oluşuyor.

Daha adil ve yaşanabilir bir dünya için yarınlara not düşen çocuklarımızın, Gazzeli kardeşlerinin yaşadığı acıyı paylaşmak ve duyurmak için kaleme aldığı bu eser, İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün ön sözüyle sizlerle buluşacak.

Hastane sınıflarımızda okuyan öğrencilerimizin yazdığı eserlerin de yer alacağı fuarın özel konukları ise, tedavi amacıyla İstanbul'da misafir olan Gazzeli çocuklarımız olacak.

Öğrencilerimiz için interaktif etkinlik alanları, gösteriler ve ikramlarında olacağı "Geleceğin Yazarları İstanbul Çocuk Yazarlar Kitap Fuarı"na tüm kitapseverleri bekleriz.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.