İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ KAPSAMINDA BEŞİKTAŞ'TA KİTAP FESTİVALİ DÜZENLENDİ

İl Müdürlüğümüzce yürütülen Geleceğin Yazarları Projesi kapsamında Beşiktaş ilçemizde düzenlenen Kitap Festivali, İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün teşrifleriyle Barbaros Meydanı'nda gerçekleştirildi.
GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ KAPSAMINDA BEŞİKTAŞ'TA KİTAP FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Beşiktaş ilçemizdeki öğrencilerimizin eserlerinden oluşan kitapların lansmanı ve imza programında konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür,   "Geleceğin Yazarları Projesi kapsamında öğrencilerimiz yazdıkları eserlerden oluşan kitapları imzaladılar.  Sizler de biliyorsunuz ki okumak ve yazmak, sonsuz ufukta ve ilim deryasında bir keşfe çıkarma serüvenidir. Bu yüzden bizler bu projeyi, hayatın bizatihi kendisi olan eğitim öğretim süreçlerinin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz" dedi.

"Buradan nice şair,  yazar, düşünce insanları ve fikir önderleri çıkacaktır"

Geleceğin Yazarları Projesi'nin önemine değinen Yentür, "Çocuklar yazdıklarıyla kendilerini ifade ettikçe okumadan şevk alacaklar. Okudukça keşfedecek, kendilerine yol ve yön bulacaklardır. Bütün zor yürüyüşler ilk adımla başlar. Önemli olan ilk adım atma cesaretini çocuklarımıza aktarabilmektir. Biz inanıyoruz ki bu proje vesilesiyle nice şair,  yazar, düşünce insanı ve fikir önderi çıkacaktır" ifadelerinde bulundu.

"Bugünün çocukları, yarının ve geleceğin asıl sahipleridir"

Bugünün çocuklarının, yarının ve geleceğin asıl sahipleri olduğuna dikkat çeken Yentür, konuşmasının devamında şunları söyledi:

 "Bir milletin geleceğini görmek isteyenler, o milletin okullarına ve sınıflarına bakmaları yeterlidir. Bizler okullarımızda ve sınıflarımızda hayata hazırladığımız tüm çocuklarımızı, bütüncül yönden geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah bu tür projelerle çocuklarımıza okuma, yazma ve kendini ifade etme becerilerini kazandırırken aynı zamanda duygu ve hayal dünyalarını geliştirmelerine de bir ortam hazırlamak istiyoruz. Görüyoruz ki Geleceğin Yazarları Projesi kapsamında ektiğimiz bu tohum, Beşiktaş'ta bir filize dönüşmüş. İnşallah bu filizin ağaca, ağaçların da ormana dönüşmesini de hep beraber göreceğiz.  Projede emeği geçen meslektaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum."

Geleceğin Yazarları Projesi, çocuklarımıza okuma-yazma kültürünü kazandırmak, şiir, öykü, masal, anı, fabl, tekerleme gibi alanlarda eser üretebilecek alt yapıyı sağlamak, milli, manevi kültürel ve evrensel değerleri dil aracılığıyla aktarmayı amaçlayan bir projedir.

15-05-202415-05-202415-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.