İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ KAPSAMINDA BAKIRKÖY'DE KİTAP FUARI DÜZENLENDİ

İl Müdürlüğümüzce yürütülen Geleceğin Yazarları Projesi kapsamında Bakırköy ilçemizde düzenlenen "Kitap Fuarı" İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün katılımlarıyla Bakırköy Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi.
GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ KAPSAMINDA BAKIRKÖY'DE KİTAP FUARI DÜZENLENDİ

Geleceğin Yazarları Projesi kapsamında bir dönem boyunca, şiir, öykü, masal, anı, fabl ve tekerleme gibi alanlarda eserler üreterek yazarlığa adım atan öğrencilerimiz, yazdıkları eserlerin kitaba dönüşmesi sürecinin heyecanını hep birlikte yaşadılar.

Öğrenci, öğretmen, veli ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle başlayan fuarda kitaplarını imzalayan minik yazarlarımız, geleceğin yazarları olma yolculuklarına ilk adımlarını atmış olmanın mutluluğunu paylaştı.

Fuar açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, okulların temel amacının çocukları sınavlara hazırlamak değil hayata hazırlamak olduğunu belirtti. Yentür, "Milli, manevi, insani ve ahlaki değerlerle donatılmış ilgi, istek, yeteneklerine göre kendini keşfetmeyi öğrenmiş bir neslin inşası için ortam hazırlamak, eğitim felsefemizin en önemli amacıdır." dedi.

"Toprağa tohumu ekmeden fidanı, meyveyi ve ormanı beklemek mümkün değil"

Geleceğin Yazarları Projesinin önemine değinen Yentür, "Bu projemiz, çocuklarımıza okuma yazma kültürü kazandırırken, soyut düşünme ve kendini ifade etme becerilerini de geliştirmektedir. Bütün uzun yürüyüşler ilk adımda başlar. Toprağa tohumu ekmeden fidanı, meyveyi ve ormanı beklemek mümkün değil. O yüzden özellikle temel eğitim ve erken çocukluktan itibaren, çocuklarımızın kendilerini keşfetmeleri için uygun öğrenme ortamlarını sunmak hepimizin en temel görevidir." şeklinde konuştu.

Çocuklarda bulunan ilgi ve istidada göre şekillenen eğitim ve öğretim ortamlarının önemine değinen Yentür, "Biz eğitimcilerin, anne babaların ve paydaşların en önemli görevi çocuklarımızın içindeki ışıltıyı ve potansiyeli ortaya çıkaracak ortam ve imkânı onlara sunmaktır. Geleceğin Yazarları Projesi de bu anlamda çocuklarımızın içindeki cevheri ortaya çıkarmak için çok önem verdiğimiz projelerden biri. İnşallah bu proje vesilesiyle çocuklarımız okuma ve yazmanın besleyici dünyasında gezintiye çıkarken, geleceğin yazarları olma yolculuklarına da ilk adımlarını atmış olacaklar." ifadelerinde bulundu.

Geleceğin Yazarları Projesi, çocuklarımıza okuma-yazma kültürünü kazandırmak, şiir, öykü, masal, anı, fabl, tekerleme gibi alanlarda eser üretebilecek alt yapıyı sağlamak, milli, manevi kültürel ve evrensel değerlerin dil aracılığıyla aktarılmasını amaçlayan bir projedir.

 22-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.