İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Kapılarını Açmak

Arnavutköy'de 43 farklı kademe okuldan toplam 1071 çocuk yazarımız ilçe halkıyla buluşturuldu.
Geleceğin Kapılarını Açmak

 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda öğrencilerimizin geçmişten ilham alarak kendilerini yazılı ve görsel olarak ifade etmeleri, böylelikle kültürel donanımlarını artırmaları oldukça önem arz ediyor. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimiz bu kapsamda çok çeşitli projeler geliştirdiler. 

 Arnavutköy ilçemizde 43 farklı kademe okuldan toplam 1071 çocuk yazarımızın ilçe halkıyla buluşturulması bu açıdan önemliydi.1071 koreografisiyle başlayan gösteri, çocuk yazarlar çadırı, mehteran ve bando takımının gösterileriyle büyüleyici bir açılışa sahne oldu.

Törene Arnavutköy Kaymakamı Sayın Ahmet Odabaş, Belediye Başkanı Sayın Ahmet Haşim Baltacı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın İrfan Zeki Er, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Dağ, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve basın mensupları katıldı. 

Çocuk yazarlarımızın oluşturdukları kitapların okunmasıyla başlayan tören; İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Dağ'ın açılış konuşmasıyla devam etti.  Dağ, "2023 Eğitim Vizyonu'nun temel amacı çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmektir. Çocuklarımızın yazmalarını dolayısıyla kendilerini ifade etmelerini sağlayan bu etkinliğimiz Bakanlığımızın ülke genelinde belirlediği vizyon hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizin gelişimini sağlamak açısından önemlidir." değerlendirmesini yaptı.

 Daha sonra Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ve İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş birer teşekkür konuşması yaptı.

 1071 Çocuk yazarımızın ellerindeki balonları gökyüzüne bırakmalarıyla bahçedeki tören son buldu. Nuri Pakdil Kültür Merkezindeki program yazarların kendisini tanıtmasıyla devam etti. Okulların oluşturdukları stantlarda çocuk yazarların oluşturdukları kitaplar 3 gün boyunca sergilendi.

27-05-201927-05-201927-05-201927-05-201927-05-201927-05-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.