İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğimize Sahip Çıkmalıyız

İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’yı ziyaret ederek 2023 Vizyonu doğrultusundaki çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.
Geleceğimize Sahip Çıkmalıyız

İl Müdürlüğümüzü ziyaret eden Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımızla toplantı yaptı.  İş birliği, dayanışma ve özveri içinde çalışmanın altını çizen Valimiz Yerlikaya, 2023 Eğitim Vizyonunun güçlü yarınlarımız için önemine değindi.

Valimiz Yerlikaya, ülke olarak marka ve patent üreterek klasik eğitimin dışına çıkmamız gerektiğini vurguladı. Valimiz Yerlikaya “Her çocuğumuz özel ve buna göre hareket etmemiz gerekiyor. Valilik ve Millî Eğitim olarak geleceğimize; çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Biz artık klasik metotla bir yere varamayız. Bilgi üretmeliyiz. Bilgi yüklemek, bir şeyler öğretmek 19. asırda kaldı. Yapmamız gereken yeni nesle, temel yaşam becerileri kazandırmaktır. İletişime, iş birliğine açık, yaratıcı düşünce kabiliyetine sahip nesiller yetiştirmektir. Bu temel becerilere, 2023 Eğitim Vizyonu gerçekçi cevaplar veriyor. Bu vizyonu İstanbul’a sağlam bir şekilde uygulamak için çok çalışıyoruz; çalışmaya da devam edeceğiz. Türkiye olarak bunu yapmamız lazım ve biz size güveniyoruz.”  ifadelerini kullandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzdeki birimleri dolaşarak çalışmaları yerinde inceleyen Valimiz Yerlikaya, daha sonra Erenköy Zihnipaşa Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun Karma Sergisini gezdi. Yağlı boya tablolar, el nakışları, kırkyama örtüler, ahşap boyama ürünler, kâğıt rölyef örnek çalışmalar, şapka örnekleri, özel dikilmiş tasarım elbise ve başlık örnekleri, seramik ürünler hakkında bilgi aldı. Sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

19-01-201919-01-201919-01-201919-01-201919-01-201919-01-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.