İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa’da Konferans Salonsuz Okul Kalmayacak

Gaziosmanpaşa ilçesinde konferans salonu olmayan 11 okula konferans salonu yapımı için İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Gaziosmanpaşa Belediyesi arasında protokol imzalandı.
Gaziosmanpaşa’da Konferans Salonsuz Okul Kalmayacak

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen törene  İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ömer Faruk Yelkenci, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Yaşar Karadeniz, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı  Sayın Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Bekir Servet Bakırcı ve okullara konferans salonu yapımına destek veren iş adamları katıldı.

Konferans Salonu Olmayan Okul Kalmasın

Törende konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı  Usta,  ilçede ferdi olarak yapılan konferans salonları ile sonuca varamadıklarını belirterek Kaymakam Karadeniz ile 2017 itibarıyla“konferans salonu olmayan okul kalmasın” kampanyası başlattıklarını kaydetti.

Gaziosmanpaşa ilçesi, ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık ve Belediye işbirliğiyaparak GOPSİAD İşadamları Derneği ile önemli bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Belediye Başkanı  Usta,sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Toplamdakonferans salonu olmayan 11 okul kalmıştı. Bunların 5’ini işadamlarımız geri kalan 6’sını ise belediye olarak biz yapacağız. Okullarımıza ve MillîEğitim Müdürlüğümüze teslim etmiş olacağız. Aslında bu şekilde iş adamlarımızı ve girişimciliği teşvik etme amacı da güdüyoruz. İnşallah bundan böyle eğitimimize konferans salonlarının içinde bulunduğu okullar kazandırmış olacağız.Öncelikle İlçe Millî Eğitim Müdürümüze, Kaymakamlığımıza,İl Millî Eğitim Müdürümüze ve bu işi dert edinen iş adamlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.”

Törende konuşan Gaziosmanpaşa Kaymakamı Karadeniz ise, konferans salonu bulunmayan okullarla ilgili olarak belediye başkanıyla konuyu istişare ettiklerini belirtti. 

Bu sayede, beş okulun konferans salonu ihtiyacının giderildiğini kalanının ise iş adamları tarafından yapılacağını ifade eden Karadeniz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Okulların konferans salonlarının yapımına katkı sunan saygıdeğer iş adamlarımıza, eğitime destek konusunda yanımızdan hiç ayrılmayan Belediye Başkanımız Hasan Tahsin Usta’ya,  burada bu protokol töreninin gerçekleşmesini sağlayan değerli İl Millî Eğitim Müdürümüze, İlçe Millî Eğitim´deki bütün değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum.”

 Kültürel ve Sanatsal Gelişim İçin Mekânlar Önemli

İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’de, Gaziosmanpaşa ilçesinde 11 konferans salonunun yapımı ile ilgili protokollerin imza töreni için toplandıklarını belirterek bir okulun sosyalleşmesi için konferans ve spor salonlarının çokönemli mekânlar olduğunu kaydetti.

Millî Eğitim Bakanlığı ve Millî Eğitim Müdürlüğü olarak en önemli görevlerinden birinin öğrencinin okul dışındaki alanını kuşatmak olduğunu vurgulayan Yelkenci sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Çocukların kültürel, sanatsal, sportif  alanlarda da gelişmesini sağlamak için, en önemli vasıta, en önemli mekân tabii ki bu spor salonları ve konferans salonlarıdır. Gaziosmanpaşa ilçemizde konferans salonu bulunmayan 11 okulumuzun konferans salonunu tamamlanmasıyla az önce ifade etmeye çalıştığım noktada büyük bir eksiğimiz giderilmiş oluyor. Bu noktada organizasyonları yapan, bu konferans salonlarını eğitim sistemimize, okullarımıza kazandırmak için yola çıkan başta Gaziosmanpaşa Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza Gaziosmanpaşa İşadamları Derneği GOPSİAD’a, gerek ilçe Millî Eğitim Müdürüm, gerekse diğer mesai arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

Gaziosmanpaşa´daki 11 okula konferans salonu kazandıran protokolün imza töreni katılımcıların toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

25-01-201725-01-201725-01-201725-01-201725-01-201725-01-201725-01-201725-01-201725-01-2017

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.